Drużyna

Ostatni przed Turcją

16.01.2023

16.01.2023

Ostatni przed Turcją

 

W poniedziałek rozpoczęliśmy trzeci tydzień przygotowań do rundy wiosennej. Tydzień bardzo ważny, bo ostatni przed wylotem do Turcji, gdzie w najbliższą sobotę rozpocznie się zgrupowanie lidera Fortuna 1 Ligi.

I w tym ostatnim przed zgrupowaniem tygodniu podopieczni trenera Kazimierza Moskala na pewno nie będą się nudzić. Po pierwsze – sztab szkoleniowy zamierza zrealizować kolejne cele treningowe, w czym pomoże w sumie aż sześć jednostek – dwukrotnie będziemy ćwiczyć w grupach w siłowni VeraSport; czterokrotnie na boisku.

Po drugie – w środę 18 stycznia formę ełkaesiaków sprawdzi drugoligowa Pogoń Siedlce (więcej informacji o tym meczu już jutro, tj. we wtorek). I po trzecie – po drugim w tym roku sparingu poznamy kadrę pierwszej drużyny na zgrupowanie w Side, bo tam kolejny raz łodzianie będą szlifować formę przed piłkarską wiosną. Początek zgrupowania zaplanowano na sobotę 21 stycznia.

Wracając do planów treningowych, to w siłowni szykuje się ostatni tydzień pracy na określonych obciążeniach, bo już po weekendzie będziemy dynamizować wszystkie tego typu jednostki, z kolei na boisku drużyna nadal ma pracować nad aspektami taktycznymi, nad którymi pracuje zresztą od początku roku, poza tym skupimy się na działaniach typowo piłkarskich (tutaj z nieco większym akcentem na ofensywę).

Piłkarze mają się dobrze. Urazu nabawił się tylko Grzegorz Glapka (dziś badania), a w ubiegłym tygodniu na drobny narzekał Jan Kuźma (trenuje indywidualnie), poza tym jest nieźle, chociaż wszyscy z pewnością nie mogą doczekać się treningów na naturalnej nawierzchni, bo jak wspomniał trener Kazimierz Moskal po wygranym 3:0 sparingu ze Zniczem Pruszków, zajęcia na innych nawierzchniach, nieco dają się we znaki naszym zawodnikom. Innymi słowy – byle do Side.