Drużyna

Oskar Koprowski wypożyczony do drugoligowca

29.06.2019

29.06.2019

Oskar Koprowski wypożyczony do drugoligowca

Wzorem Jakuba Romanowicza, który trafił do Pogoni Siedlce, wypożyczony do drugoligowego klubu został również właśnie Oskar Koprowski. Dotychczasowy kapitan rezerw ŁKS-u sezon 2019/20 spędzi w Gryfie Wejherowo, który minione rozgrywki zakończył tuż nad strefą spadkową.

Dla 20-letniego obrońcy Gryf będzie pierwszym w karierze klubem spoza województwa łódzkiego. Do tej pory Koprowski występował bowiem tylko w młodzieżowych drużynach Stali z rodzinnego Głowna oraz w barwach Łódzkiego Klubu Sportowego. Do kadry pierwszej drużyny ŁKS-u Oskar dołączył podczas sezonu 2016/2017. W kolejnych rozgrywkach – 2017/18 – na boiskach drugiej ligi zaliczył cztery mecze w roli zmiennika. Z kolei w minionym sezonie pierwszoligowego debiutu ostatecznie się nie doczekał, choć co pewien czas bywał powoływany do meczowej 18-tki. Był za to filarem rezerw ŁKS-u, które w imponującym stylu wywalczyły awans do IV ligi.

Przyjście „Osy” ma podnieść jakość defensywy gryfitów, którzy w sezonie 2018/19 stracili aż 61 bramek – najwięcej w całej drugoligowej stawce. Warto przypomnieć, że wiosną 2018 roku wypożyczony do Gryfa był inny młody obrońca ŁKS-u, czyli Jan Sobociński, który po powrocie z Wejherowa szybko stał się podstawowym zawodnikiem bloku defensywnego „Rycerzy Wiosny” i trafił do reprezentacji Polski do lat 20. Wypada też dodać, że oprócz niego w zespole Kazimierza Moskala jest jeszcze trzech piłkarzy z przeszłością w Gryfie – Adrian Klimczak, Maciej Dampc i Michał Trąbka.