Klub

Organizacyjnie przed meczem z Puszczą

01.03.2024

01.03.2024

Organizacyjnie przed meczem z Puszczą

Przed niedzielnym meczem ŁKS-u z Puszczą Niepołomice warta zapoznać się z najważniejszymi informacjami organizacyjnymi.

Mecz ŁKS-u z Puszczą Niepołomice rozpocznie się w niedzielę 3 marca o godz. 12.30. Trybuny Stadionu Miejskiego im. Władysława Króla w al. Unii 2 zostaną otwarte dla kibiców oraz przedstawicieli mediów o godz. 11.


Bilety na mecz z Puszczą

Bilety na mecz ŁKS-u z Puszczą Niepołomice możecie zakupić za pośrednictwem naszego nowego internetowego systemu sprzedaży (bilety.lkslodz.pl), a także w kasach stacjonarnych od strony al. Unii, w których w dniu meczu będziemy na Was czekać od godz. 10 (w kasach stacjonarnych płatność kartą lub gotówką). To także ostatnia szansa, żeby przedłużyć karnet z zachowaniem miejsca (w cenie pomniejszonej o rozegrany już mecz derbowy).

Pamiętajcie, że swoim kontem możecie zarządzać na stronie  bilety.lkslodz.pl.

BILET ULGOWY (kobiety, seniorzy od 65 lat, młodzież do 18 lat, niepełnosprawni), DZIECIĘCY (dzieci do 13 lat), DARMOWY (dzieci do 4 lat: muszą jednak zająć miejsce na kolanach rodzica; nie są natomiast zobowiązane do posiadania własnej karty kibica ani biletu papierowego. Wchodzą na podstawie biletu rodzica lub opiekuna).
Ważne! Bilety należy wydrukować w domu (wejdź w zakładkę „Moje bilety” i kliknij ikonę drukarki przy nazwie meczu) lub pobrać na telefon (czyli zapisać bilet jako plik PDF i zeskanować kod kreskowy z telefonu przy bramce wejściowej na stadion). Potwierdzenie zakupu bez kodu kreskowego nie jest traktowane jako bilet wstępu.

Kasy biletowe (od strony al. Unii)

 • Niedziela (3 marca) | DZIEŃ MECZOWY godz. 10.00 – 13.30
Ważne! Bilety należy wydrukować w domu lub pobrać na telefon (czyli zapisać bilet jako plik PDF i zeskanować kod QR z telefonu przy bramce wejściowej na stadion).

Zapraszamy do U2 ŁKS Store (niedziela 3 marca: godz. 10-15)

Oficjalny sklep ŁKS-u czynny będzie również w dniu meczu z Puszczą. W U2 ŁKS Store znajdziecie m.in. koszulki meczowe pierwszej drużyny, bluzy rozpinane, koszulki polo i z krótkim rękawem, do tego bluzy trenerskie i koszulki bramkarskie, jak również wiele ciekawych gadżetów klubowych.


Przed meczem – WAŻNE!

 • Duplikaty karty kibica do odbioru w kasie stadionowej, w niedzielę w godz.: 10 – 13.30.
 • Masz bilet? Jeśli podczas zakupu biletu wybrałeś/aś opcję „Wydruk samodzielny”, możesz pobrać bilet ze swojego konta i wydrukować go lub okazać w formie mobilnej. Nie musisz już stać w kolejce do kasy, ani odbierać swojego biletu na miejscu, na stadionie. Sprawdźcie jednak wcześniej, jaka forma dostarczenia została wybrana – karta kibica, wydruk samodzielny.
 • Najważniejsza na bilecie jest część z kodem QR. W momencie podejścia do bramki należy rozświetlić maksymalnie ekran i przybliżyć kod QR, następnie odbić go na czytniku kodów kreskowych na bramkach (jeśli szkło w Twoim telefonie jest rozbite może się okazać, że czytnik nie będzie w stanie przeczytać Twojego kodu kreskowego).
 • Masz karnet? Poza kartą kibica nie zapomnij o potwierdzeniu zakupionego karnetu.
 • Weź ze sobą dokument tożsamości.
 • Bramy otwarte od godz. 11. Skrupulatnie sprawdziliśmy nowy system pod kątem bramek wejściowych i czytników, ale dmuchajmy na zimne i przyjdźmy na obiekt wcześniej.

Pamiętaj również, że:

 • Rekomendujemy dotarcie na stadion za pomocą MPK.
 • Warto zająć swoje miejsca wcześniej ze względu na wspólne wyczytywanie składu czy odśpiewaną wraz z kilkunastoma tysiącami pieśń ŁKS-u autorstwa zespołu The Bootels.
 • Pamiętajcie o białej koszulce ŁKS-u, szaliku i głośnym oraz kulturalnym dopingu.
 • Dla naszego wspólnego komfortu i bezpieczeństwa, gorąco prosimy wszystkich kibiców o zajmowanie miejsc przypisanych na biletach i karnetach, a także o nie zajmowanie miejsc w ciągach komunikacyjnych.

Masz karnet?

Każdy kibic jest zobowiązany do posiadania potwierdzenia zakupionego karnetu. Potwierdzenie wybranego miejsca karnetowego należy mieć przy sobie w wersji elektronicznej bądź papierowej. Obowiązkiem jest również posiadanie dokumentu tożsamości, co jest wymogiem zawartym w ustawie o imprezach masowych. W przypadku kontroli służb porządkowych nie wystarczy okazanie plastikowej Karty Kibica, na której zapisany jest karnet. Konieczne będzie także okazanie potwierdzenia, na którym widnieje informacja o aktualnym miejscu karnetowym (tj. sektorze i miejscu) kibica.


Wybierz MPK Łódź

Kibicom wybierającym się na stadion Króla rekomendujemy skorzystanie z środków transportu miejskiego, czyli jednej z kilkunastu linii autobusowych i tramwajowych krążących w pobliżu al. Unii Lubelskiej 2.

Chcąc dotrzeć na stadion jedną z linii należy zwrócić uwagę na przystanki znajdujące się przy obiekcie:

 • Bandurskiego/Atlas Arena
 • Maratońska/Bandurskiego
 • Bandurskiego/Dworzec Łódź Kaliska
 • Dworzec Łódź Kaliska

lub wybrać jedną z linii, które kursują w jego pobliżu, np.: 10A/B, 12, 14, 18, 43A/B, 52, 65B, 76, 80A/C, 83, 86 lub 99.


Wejścia dla kibiców:

 • Dla kibiców z B2 – wejście przy parku, po prawej stronie biurowca
 • Dla kibiców z F4/F5/F6 – przy parku, bliżej al. Unii, po lewej stronie biurowca
 • Dla kibiców z B3/B4/D1/D2 – wejście od al. Unii, znajduje się na lewo od herbu
 • Dla kibiców z D3/D4/F1/F2/F3 – wejście od al. Unii, znajduje się na prawo od herbu
 • Dla kibiców z D5 (sektor dla kibiców niepełnosprawnych) – wejście od al. Unii, znajduje się pod herbem

Ważne! Uniknijmy kolejek. Kibice wchodzący na stadion mogą skorzystać ze wszystkich kołowrotków, które są dostępne przy danym wejściu.

PARKING | Obok stadionu znajduje się płatny parking „P1” (wjazd w dniu meczu bramą od al. Unii bliżej kaskady). Opłata wg stawek operatora obiektu (30 zł). Zachęcamy do skorzystania z środków transportu miejskiego MPK Łódź. Nasz stadion jest znakomicie skomunikowany z resztą miasta za sprawą kilkunastu linii autobusowych i tramwajowych. Przy okazji przypominamy, że przed meczem w pobliżu stadionu mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym.


Sektor VIP / Skybox

 • Wejścia dla posiadaczy wejściówek VIP oraz gości strefy Skybox znajdują się tradycyjnie od strony trybuny zachodniej i są oznaczone.
 • Wcześniej zarezerwowane wejściówki dla gości czekać będą w recepcji sektora VIP od godz. 11.00.

Zakaz używania środków pirotechnicznych

Zwracamy uwagę, że rzucanie jakimikolwiek przedmiotami w okolice lub bezpośrednio w pole gry, a w szczególności w kierunku uczestników zawodów narazi nasz klub na bardzo poważne sankcje.

Ponadto przypominamy, że ustawa o imprezach masowych zakazuje używania środków pirotechnicznych, dlatego przypominamy o szkodliwości działania wyrobów pirotechnicznych, zagrożeń związanych z użyciem pirotechniki podczas imprez masowych oraz konsekwencji karnych wynikających z ich wnoszenia, posiadania i używania. Odpalanie pirotechniki może skutkować interwencją policji czy ochrony, a osobom, które ich używają grozi uszczerbek na zdrowiu.

Poza karami indywidualnymi, sankcjami może zostać objęty także klub. Wojewoda, w drodze decyzji administracyjnej, może zakazać przeprowadzenia imprezy masowej z udziałem publiczności na całym obiekcie lub w jego wydzielonych sektorach lub wprowadzić, na czas określony albo nieokreślony, zakaz przeprowadzania przez organizatora imprez masowych na terenie województwa lub jego części.