Akademia

Nie zabrakło emocji i goli. Legia II – ŁKS II 4:3

23.01.2021

23.01.2021

W pierwszym w tym roku meczu sparingowym piłkarze rezerw Łódzkiego Klubu Sportowego przegrali 3:4 z drugą drużyną Legii.

Zanim 9 lutego w ramach 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski „rękawice skrzyżują” pierwsze jedenastki ŁKS-u i Legii, na boisku ośrodka Legia Traning Center w Książenicach doszło do sparingowej rywalizacji drugich drużyn obu zespołów i trzeba powiedzieć, że ten pierwszy w 2021 roku test-mecz z udziałem rezerw naszego klubu dostarczył wielu emocji.

Kto nie wierzy, niech rzuci okiem chociażby na przebieg tej sparingowej rywalizacji. Co prawda wyżej notowani piłkarze ze stolicy (Legia II Warszawa zajmuje po rundzie jesiennej piąte miejsce w pierwszej grupie trzeciej ligi) za sprawą szybkich trzech ciosów rzucili ełkaesiaków na deski, ale ci szybko się podnieśli i sami sprowadzili faworyta do narożnika.

Tuż przed przerwą Oskar Koprowski pokonał strzegącego bramki „wojskowych” Jakuba Kowynię precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego. Po zmianie stron łodzianie rzucili się do odrabiania strat i ku zaskoczeniu gospodarzy dopięli swego. W 63. minucie Adrian Czypicki zdobył gola kontaktowego po podaniu Dawida Lebkuchena, a siedem minut przed końcowym gwizdkiem lider czwartej ligi doprowadził do wyrównania, w czym największa zasługa Dariusza Gmosińskiego.

Niestety, ostatnie słowo należało w sobotę do rezerw warszawskiej drużyny. W 89. minucie Kamil Kurowski znalazł w polu karnym Patryka Pierzaka, a ten celnym strzałem przechylił szalę zwycięstwa na stronę gospodarzy. W ten sposób, rzutem na taśmę, Legia II Warszawa pokonała w sparingu rezerwy ŁKS-u 4:3.

Dodajmy, że w zespole trenerów Marcina Matysiaka i Pawła Drechslera wystąpili m.in. sprowadzeni zimą do zespołu – 16-letni obrońca Lamine Coulibaly oraz 23-letni napastnik Maciej Radaszkiewicz.

Mecz sparingowy / Legia II Warszawa – ŁKS II Łódź 4:3 (3:1)

• Bramki: 1:0 Lionnel Negou (6), 2:0 Patryk Pietrzak (11), 3:0 Lionnel Negou (30), 3:1 Oskar Koprowski (44), 3:2 Adrian Czypicki (63), 3:3 Dariusz Gmosiński (83), 4:3 Patryk Pietrzak (89)
  • Skład ŁKS II: Tomasz Kucharski (46, Jan Zareda) – Piotr Tazbir (46, Mateusz Bąkowicz), Aleksander Ślęzak (60, Stanisław Lasota), Mieszko Lorenc (70, Michał Niedźwiecki), Oskar Koprowski (60, Lamine Coulibaly), Artur Sójka (60, Igor Lambrecht), Michał Karlikowski, Mikołaj Lipień (46, Jakub Piela), Tomasz Górecki (46, Adrian Czypicki), Adam Król (46, Dariusz Gmosiński), Maciej Radaszkiewicz (60, Dawid Lebkuchen). Trenerzy: Marcin Matysiak, Paweł Drechsler.