Najlepszy początek sezonu ŁKS w I lidze

13.09.2020

Najlepszy początek sezonu ŁKS w I lidze

fot. Łukasz Grochala / Cyfrasport

Piłkarze ŁKS zanotowali najlepszy start w historii swoich występów na zapleczu ekstraklasy. Co prawda dwa pierwsze mecze na tym poziomie rozgrywkowym ełkaesiacy wygrywali już w przeszłości i to dwukrotnie, ale nigdy tak wysoko jak teraz.

„Rycerze Wiosny” rozpoczęli swój piętnasty sezon na zapleczu ekstraklasy od wysokich zwycięstw nad Odrą Opole (4:0) i Stomilem Olsztyn (3:0). To najlepszy start łodzian na tym szczeblu rozgrywkowym (choć pamiętajmy, że wspomniane spotkania rozegrano w ramach 1 i 3 kolejki Fortuna 1 Ligi).

Dwa zwycięstwa w dwóch swoich pierwszych meczach w dawnej drugiej lidze ełkaesiacy odnieśli dotąd tylko dwukrotnie. Po raz pierwszy na początku sezonu 1969/1970. ŁKS pokonał wówczas Uranię Ruda Śląska (1:0) i Zawiszę Bydgoszcz (1:0). Po raz drugi dziesięć lat temu na początku sezonu 2010/2011, gdy komplet punktów łodzianie zdobyli w inauguracyjnym spotkaniu z Pogonią Szczecin (2:1) i w 2. kolejce z Dolcanem Ząbki (2:0).

Nigdy dotąd nie rozpoczęli jednak nasi piłkarze sezonu od dwóch tak wysokich zwycięstw. Przypomnijmy, że w meczach z Odrą Opole i Stomilem Olsztyn łodzianie nie dość, że zdobyli w sumie sześć punktów i siedem goli, to w dodatku w każdym z nich Arkadiusz Malarz zachował czyste konto.

W środę na stadionie Widzewa ŁKS ma szansę pobić klubowy rekord pod względem liczby wygranych meczów na zapleczu ekstraklasy na początku sezonu, bo zarówno w 1969 roku, jak i w 2010 roku te trzecie spotkania kończyły się podziałem punktów po remisach 2:2 ze Stalą Mielec (1969) i 2:2 z Piastem Gliwice (2010).

Najlepsze starty ełkaesiaków na zapleczu ekstraklasy:

• 1969: Urania Ruda Śląska (1:0), Zawisza Bydgoszcz (1:0) / sezon zakończony na 3. miejscu w II lidze
  • 2010: Pogoń Szczecin (2:1), Dolcan Ząbki (2:0) / sezon zakończony awansem
  • 2020: Odra Opole (4:0), Stomil Olsztyn (3:0) / ?