Drużyna

Najlepsze z najlepszych: Stomil Olsztyn

10.09.2020

10.09.2020

Najlepsze z najlepszych: Stomil Olsztyn

fot. Łukasz Grochala / Cyfrasport

W sobotę piłkarze ŁKS-u zmierzą się ze Stomilem Olsztyn po raz dziewiętnasty w lidze. Pierwsze starcie tych drużyn odbyło się zaledwie kilka dni po rewanżowym meczu ełkaesiaków z FC Porto.

  • 5 października 1994 roku, zaledwie kilka dni po rewanżowym meczu łodzian z FC Porto, ełkaesiacy zmierzyli się ze Stomilem po raz pierwszy w historii. Spotkanie w Olsztynie, które oglądało dziewięć tysięcy kibiców, zakończyło się remisem, bo na gola Marka Chojnackiego odpowiedział w końcówce meczu Sylwester Czereszewski.
  • Co łączy ŁKS i Stomil Olsztyn? Przede wszystkim piłkarze i trenerzy, wśród nich Jarosław Bako, ś. p. Jacek Płuciennik, Tomasz Lenart, Piotr Matys, Adrian Woźniczka, Paweł Abbott, Maciej Bykowski, Adam Cieśliński, Nigeryjczycy Eddy Lord Dombraye i Austin Hamlet, Piotr Klepczarek, Andrzej Krzyształowicz, Wojciech Łobodziński, Maciej Terlecki, Daniel Treściński i Rafał Kujawa, w końcu także trener Ryszard Polak.
  • Po raz pierwszy „Rycerze Wiosny” ograli ekipę z województwa warmińsko-mazurskiego 10 kwietnia 1996 roku i było to zwycięstwo bardzo okazałe (4:0), okraszone bramkami Marka Saganowskiego, Daniela Dubickiego, Grzegorza Wędzyńskiego i przede wszystkim cudownym trafieniem z około trzydziestu metrów niedawnego jubilata, Witolda Bendkowskiego.
  • Najwyższe zwycięstwo nad Stomilem ełkaesiacy odnieśli na zapleczu ekstraklasy. 23 listopada 2002 roku pokonali rywala aż 6:1 po golach Ernesta Konona, Marcina Stanisławskiego, Jakuba Cieciury i aż trzech trafieniach Łukasza Mierzejewskiego.
  • W sobotę piłkarze ŁKS-u zmierzą się ze Stomilem po raz dziewiętnasty w lidze. Ełkaesiacy wygrali osiem meczów, Stomil górą był w czterech spotkaniach, a i sześć spotkań zakończyło się podziałem punktów.
  • W ligowych meczach ze Stomilem na listę strzelców wpisało się 21 zawodników ŁKS-u. W sumie w meczach ze Stomilem łodzianie zdobyli 30 goli.

Zdobywcy ligowych goli dla ŁKS-u w meczach ze Stomilem Olsztyn:

  • ⚽⚽⚽ – Daniel Dubicki, Łukasz Mierzejewski
  • ⚽⚽ – Rafał Niżnik, Marek Saganowski, Tomasz Kłos, Robert Górski
  • ⚽ – Chojnacki, Bendkowski, Wędzyński, M. Terlecki, Rodrigo Carbone, Lenart, Trzeciak, Konon, Stanisławski, Cieciura, Kardas, Sessou, Rozwandowicz, Łuczak, Wolski (plus samobójcze trafienie Holca).