Ricardo Guima wypożyczony do końca sezonu

Drużyna

Ricardo Guima wypożyczony do końca sezonu

07.09.2020

07.09.2020

fot. Artur Kraszewski

Ricardo Martins Guimarães został do końca sezonu 2020/21 wypożyczony do Académica Coimbra, czyli klubu występującego w portugalskiej Liga Pro.

To właśnie ta drużyna była ostatnią w piłkarskim CV Ricardo Guimy przed jego pojawieniem się w Łódzkim Klubie Sportowym. Przypomnijmy, że w barwach zespołu z al. Unii 2 pomocnik rozegrał 25 meczów w ekstraklasie (w tym 21 spotkań od pierwszej minuty), dwa mecze w Pucharze Polski i zdobył w sumie dwa gole w ligowych spotkaniach z Rakowem Częstochowa i Arką Gdynia.

24-letni pomocnik do końca sezonu 2020/2021 został wypożyczony do występującej na drugim szczeblu rozgrywkowym w Portugalii (Liga Pro) Académica Coimbra. W sezonach 2017/2018 i 2018/2019 Ricardo Guima rozegrał w barwach tego klubu prawie 50 ligowych spotkań i zdobył jedną bramkę.

Pochodzący z Aveiro zawodnik piłkarską karierę rozpoczął w klubie Taboeira. Następnie był graczem grup młodzieżowych Benfiki Lizbona oraz UD Oliveirense, w barwach którego zadebiutował w piłce seniorskiej. Kolejnymi klubami Guimy były Sporting B Lizbona, wspomniana Académica Coimbra i ŁKS.