Test-gra. ŁKS zagra dziś z Radomiakiem

04 / 09 / 2020

fot. Łukasz Skwiot / Cyfrasport

W piątkowy wieczór piłkarze ŁKS-u rozegrają kontrolne spotkanie z Radomiakiem. Sparingowe starcie pierwszoligowców rozpocznie się o godz. 17.

Tydzień temu kibicom ŁKS-u i Radomiaka dopisywały humory, bo na inaugurację pierwszoligowych rozgrywek oba zespoły zdobyły cztery gole i premierowy komplet punktów. Ełkaesiacy nie dali szans Odrze Opole, a radomianie wysoko pokonali Widzew.

ŁKS i Radomiak zdecydowały się rozegrać sparing ze względu na przełożenie meczów z ich udziałem zaplanowanych w ramach 2. kolejki Fortuna 1 Ligi. Derbowy pojedynek „Rycerzy Wiosny” z Widzewem oraz spotkanie Radomiaka z Chrobrym Głogów zostaną rozegrane 16 września z powodu powołania do reprezentacji młodzieżowych m.in. Adama Ratajczyka i Jana Sobocińskiego z ŁKS-u.

W piątkowy wieczór trenerzy Wojciech Stawowy i Dariusz Banasik będą więc mieli okazję przetestować nowe warianty gry i utrwalić te wcześniej wypracowane, a przy tej okazji nie tylko popracować nad zgraniem, ale i sprawdzić zawodników, którzy zostali niedawno sprowadzeni.

Piątkowy sparingpartner łodzian w poprzednim sezonie spisał się bardzo dobrze, a z walki o ekstraklasę, choć podobnie jak ełkaesiacy rok wcześniej, był beniaminkiem na zapleczu piłkarskiej elity, odpadł dopiero po zaciętym finałowym meczu barażowym. Apetyty w Radomiu są wciąż bardzo duże i możliwość sprawdzenia formy na tle tak silnego i dobrze dysponowanego rywala z pewnością wyjdzie ełkaesiakom na dobre.

Warto też dodać, że w październiku drużyny zmierzą się raz jeszcze, ale wówczas walczyć będą w Radomiu o ligowe punkty. Ostatnie dwie konfrontacje tych zespołów odbyły się w sezonie 2017/2018 w drugiej lidze. W Radomiu podzielono się punktami (1:1, gol Damiana Guzika), a w Łodzi po świetnym meczu wygrał ŁKS (3:0 po bramkach Patryka Bryły, Wojciecha Łuczaka i Maksymiliana Rozwandowicza). Zespoły spotkały się również, ale tym razem w ramach meczu sparingowego, przed rozpoczęciem poprzedniego sezonu i wtedy w Łodzi padł remis 2:2 (bramki dla gospodarzy zdobyli Wojciech Łuczak i Rafał Kujawa).

Piątkowe spotkanie rozpocznie się o godz. 17. Przypominamy, że na trybunach będzie się mogło pojawić 999 osób (impreza niemasowa). Dziś bilety na sparing z Radomiakiem w cenie 10 zł – do nabycia w Centrum Biletów Atlas Areny i za pośrednictwem strony internetowej (bilety.lkslodz.pl).