Maciej Dampc wypożyczony do beniaminka II ligi

07 / 09 / 2020

fot. Radosław Jóźwiak / Cyfrasport

W rundzie jesiennej w barwach ŁKS-u nie zobaczymy na boisku Macieja Dampca. Obrońca łódzkiego klubu został do końca 2020 roku wypożyczony do drugoligowego Sokoła Ostróda, z opcją przedłużenia tegoż wypożyczenia do zakończenia sezonu.

25-letni zawodnik związał się umową z ŁKS-em latem poprzedniego roku, lecz jesienią występował tylko w rezerwach łódzkiego klubu, a wiosną przeniósł się na zasadzie wypożyczenia do drugoligowego GKS-u Katowice, w barwach którego wystąpił w trzech ligowych meczach.

Po zakończeniu rozgrywek obrońca wrócił do Łodzi i wraz z Łódzkim Klubem Sportowym przygotowywał się do nowego sezonu. Zagrał też m.in. w ostatnim zremisowanym 1:1 sparingu z Radomiakiem. Niedługo po piątkowym meczu zapadła decyzja o wypożyczeniu zawodnika do końca 2020 roku do beniaminka drugiej ligi Sokoła Ostróda, z opcją przedłużenia tegoż wypożyczenia do zakończenia sezonu.

Maciej Dampc pochodzi z Gdyni i przygodę z piłką nożną rozpoczynał w tamtejszej Arce. W ekipie żółto-niebieskich grał w kolejnych grupach młodzieżowych, a następnie w zespole trzecioligowych rezerw, skąd latem 2015 roku trafił do Gryfa Wejherowo. Po dwóch sezonach spędzonych u „Gryfitów” mierzący 188 cm wzrostu defensor przeniósł się na rok do Chojniczanki Chojnice, a następnie bronił barw pierwszoligowej Bytovii Bytów. Przed rozpoczęciem poprzedniego sezonu zawodnik związał się kontraktem z ŁKS-em.