Plan przygotowań do meczów ze Stomilem i Widzewem

07 / 09 / 2020

Poznaliśmy ogólny plan przygotowań pierwszej drużyny ŁKS-u do meczów ze Stomilem Olsztyn i Widzewem. Pierwszy z nich odbędzie się w najbliższą sobotę.

Ze względu na powołania dwóch ełkaesiaków do reprezentacji młodzieżowych (tego zaszczytu dostąpili Jan Sobociński i Adam Ratajczyk) zaplanowane pierwotnie na ubiegły weekend piłkarskie derby Łodzi zostały przełożone na środę 16 września. Wcześniej jednak łodzian czeka sobotnie starcie ze Stomilem Olsztyn, czyli pierwszy w nowym sezonie ligowy pojedynek „Rycerzy Wiosny” na własnym stadionie.

Przygotowania do tych dwóch meczów rozpoczęły się w poniedziałek. Po piątkowym zremisowanym 1:1 sparingu z Radomiakiem (jedyną bramkę dla naszego zespołu zdobył Łukasz Sekulski), sobotnim treningu regeneracyjnym i niedzielnym wypoczynku, ełkaesiacy ćwiczyli w poniedziałek w trzech grupach w siłowni.

Dodajmy, że to jedyne tego typu zajęcia w mikrocyklu treningowym poprzedzającym mecze ze Stomilem i Widzewem, bo od wtorku podopieczni trenera Wojciecha Stawowego mają w planach po jednym treningu na boisku dziennie, więc zespół skupi się w kolejnych dniach przede wszystkim na taktyce i sprawach stricte piłkarskich.

W sobotę o godz. 12.40 rozpocznie się pierwszy w nowym sezonie Fortuna 1 Ligi domowy mecz ełkaesiaków. Po spotkaniu ze Stomilem Olsztyn piłkarze spotkają się w niedzielę na treningu regeneracyjnym, natomiast w poniedziałek na dobre rozpocznie się akcja „derby Łodzi”. W planach przed tym prestiżowym pojedynkiem ełkaesiacy mają m.in. dwa treningi na własnych obiektach. Oczywiście dziś sztab trenerski i zawodnicy skupiają się przede wszystkim na najbliższym wyzwaniu czyli starciu z ekipą ze stolicy województwa warmińsko-mazurskiego.