Drużyna

Najlepsze z najlepszych: GKS Bełchatów

29.09.2020

29.09.2020

Najlepsze z najlepszych: GKS Bełchatów

fot. Włodzimierz Sierakowski / Tomasz Kos walczy o piłkę z legendą GKS-u, Jackiem Berensztajnem (GKS Bełchatów – ŁKS Łódź 2-3, 1998 rok)

Ligowa rywalizacja ŁKS-u z GKS-em Bełchatów trwa już 25 lat. Warto zauważyć, że w przeszłości barwy najbliższego rywala łodzian reprezentowali Arkadiusz Malarz, Jakub Tosik i Maciej Dąbrowski.

  • 25 lat temu, 6 sierpnia 1995 roku, ŁKS jeszcze wówczas ze Zbigniewem Robakiewiczem, Markiem Chojnackim czy Rafałem Niżnikiem zmierzył się z GKS-em Bełchatów pierwszy raz w lidze. Ełkaesiacy wygrali 1:0 po golu Grzegorza Krysiaka.
  • W przeszłości barwy ŁKS-u i GKS- Bełchatów reprezentowali m.in. Artur Bugaj, Maciej Bykowski, Piotr Klepczarek, Grzegorz Kmiecik, Robert Kolendowicz, Artur Kościuk, Łukasz Madej, Radosław Matusiak, Aghwan Papikian, Zdzisław Sławuta, Adrian Woźniczka.
  • W kadrze łódzkiego klubu znajduje się trzech byłych piłkarzy GKS-u Bełchatów. Arkadiusz Malarz wystąpił w 52 ligowych meczach w barwach „Brunatnych”, Jakub Tosik takich spotkań ma na koncie 34, a Maciej Dąbrowski – 1.
  • Ostatnie spotkanie GKS-u z ŁKS-em w Bełchatowie odbyło się dwa lata temu w drugiej lidze. Goście z Łodzi objęli wtedy dwubramkowe prowadzenie po trafieniach Kamila Juraszka, ale w drugiej połowie ambitni bełchatowianie doprowadzili do wyrównania.
  • W ostatnim ligowym starciu ŁKS-u z GKS-em Bełchatów wystąpiło dwóch zawodników, którzy nadal reprezentują barwy łódzkiego klubu: Maciej Wolski i Maksymilian Rozwandowicz.
  • W środę piłkarze ŁKS-u zmierzą się z GKS-em Bełchatów po raz 27 w lidze. Ełkaesiacy odnieśli 11 zwycięstw, rywale wygrali 9 spotkań, a 6 pojedynków zakończyło się podziałem punktów.
  • W ligowych meczach z GKS-em Bełchatów na listę strzelców wpisało się 24 zawodników ŁKS-u. W sumie w meczach z tym rywalem łodzianie zdobyli 28 goli.


Zdobywcy ligowych goli dla ŁKS-u w meczach z GKS-em Bełchatów

  • ⚽ ⚽ – Rafał Pawlak, Paweł Golański, Kamil Juraszek
  • ⚽ – Grzegorz Krysiak, Daniel Dubicki, Tomasz Kłos, Tomasz Cebula, Dzidosław Żuberek, Rafał Niżnik, Zbigniew Wyciszkiewicz, Paweł Abbott, Adrian Napierała, Bartłomiej Grzelak, Marcin Wachowicz, Arkadiusz Mysona, Robert Łakomy, Dariusz Kłus, Grzegorz Kmiecik, Łukasz Madej, Robert Szczot, Dawid Jarka, Rafał Kujawa, Marek Saganowski, Jewhen Radionow

Autor: Remek Piotrowski