Kolejny utalentowany nastolatek został zawodnikiem ŁKS-u

28 / 09 / 2020

Na kilka dni przed zamknięciem okna transferowego Łódzki Klub Sportowy pozyskał jeszcze jednego zawodnika. Mowa o 19-letnim Jowinie Radzińskim, który ostatnio był piłkarzem Polonii Warszawa, a wcześniej jako lewy obrońca reprezentował barwy Pogoni Szczecin. Urodzony w Belgii gracz podpisał umowę do końca czerwca 2024 roku.

Nowy nabytek ŁKS-u ma za sobą występy w juniorskiej reprezentacji Polski, a z drużyną juniorów młodszych Pogoni w sezonie 2017/18 wywalczył wicemistrzostwo Polski (lepsza wówczas okazała się jedynie ekipa Jagiellonii Białystok). W poprzednich dwóch sezonach Jowin występował ponadto w trzecioligowych rezerwach „Portowców”. W lipcu tego roku mierzący 176 cm wzrostu i ważący 72 kg zawodnik związał się kontraktem z trzecioligową Polonią Warszawa. Ostatecznie nie rozegrał jednak żadnego oficjalnego spotkania w pierwszym zespole „Czarnych Koszul” i zdecydował się na przenosiny do Łódzkiego Klubu Sportowego.

Jowin Radziński urodził się 23 kwietnia 2001 roku w Belgii, potem przez pewien czas mieszkał w Holandii oraz Wielkiej Brytanii, ale pierwsze piłkarskie kroki stawiał już w Akademii Piłkarskiej Szczecinek. Regularne postępy i dobre występy we wspomnianej drużynie zaowocowały propozycją przenosin do największego klubu w regionie, czyli Pogoni Szczecin. Teraz przed 19-latkiem kolejne duże piłkarskie wyzwanie – Jowin, trzymamy mocno kciuki za spełnienie Twoich sportowych marzeń w zespole „Rycerzy Wiosny”!

Więcej na temat nowego zawodnika ŁKS-u można dowiedzieć się z poniższego wywiadu: