Mieszko Lorenc wypożyczony do Wisły Płock

09 / 01 / 2024

fot. Łukasz Grochala / Cyfrasport

Wiosenną część bieżącego sezonu Mieszko Lorenc spędzi na wypożyczeniu w Wiśle Płock. W umowie ŁKS-u z pierwszoligowym klubem nie zawarto klauzuli dotyczącej pierwokupu.

22-letni piłkarz w przeszłości grał w Pogoni-Ekolog Zduńska Wola i młodzieżowych drużynach Legii Warszawa, a w Łodzi pojawił się jesienią 2019 roku. Tu najpierw występował w rezerwach ŁKS-u (awansował z drugim zespołem do trzeciej ligi), a potem także w pierwszej drużynie, z którą w poprzednich rozgrywkach wywalczył awans do PKO BP Ekstraklasy. W sumie Mieszko Lorenc rozegrał w barwach ŁKS-u 28 meczów i zdobył jedną bramkę (w piłkarskiej elicie: 7 spotkań).

Dalszą część bieżącego sezonu defensywny pomocnik spędzi na wypożyczeniu z pierwszoligowej Wiśle Płock (bez opcji pierwokupu). Aktualny kontrakt Mieszka Lorenca z naszym klubem obowiązuje do końca czerwca 2025 roku.