W poniedziałek wracamy!

Drużyna

W poniedziałek wracamy!

07.01.2024

07.01.2024

Odprawa, zajęcia w siłowni, testy FMS i trening na boisku – pierwszy dzień przygotowań ŁKS-u do piłkarskiej wiosny zapowiada się bardzo pracowicie.

W sporcie nie ma rzeczy niemożliwych i z takim podejściem zamierzamy już jutro (tj. w poniedziałek 8 stycznia) rozpocząć przygotowania do wiosennej części rozgrywek PKO BP Ekstraklasy. O tym, kogo będzie miał do dyspozycji trener Piotr Stokowiec i jego sztab na tym wczesnym etapie przygotowań, będzie okazja opowiedzieć już wkrótce, na razie jednak zaanonsujemy, co mają ełkaesiacy w planie w pierwszym tygodniu.

Wszystko rozpocznie się w poniedziałek o godz. 9:30, gdy pierwsza grupa zawodników weźmie udział w sesji treningowej w siłowni (półtorej godziny później to samo czeka drugą grupę). W ramach tej jednostki odbędzie się m.in. bardzo ważny na tym etapie test FMS. Jego celem jest ocena stanu zawodnika czyli jego bieżącej formy sportowej.

– Uzyskane wyniki pomogą w wyznaczeniu kierunku do pracy w najbliższym okresie treningowym. Dodatkowo na bazie zebranych informacji przygotowujemy plany indywidualne. Ich zadaniem jest utrzymanie zawodnika w jak najlepszej dostępności treningowej m.in poprzez pracę nad ewentualnymi „słabymi ogniwami” – mówi Mariusz Szymkiewicz, trener przygotowania motorycznego.

Piłkarze stęsknili się za piłką, więc i jej nie zabraknie w poniedziałek. Po południu, na boisku ośrodka treningowego Akademii ŁKS przy ul. Krańcowej, odbędą się pierwsze zajęcia stricte piłkarskie, które poprzedzi godzinna odprawa. W sumie w zbliżającym się tygodniu w grafiku treningowym ełkaesiaków znajduje się osiem jedenastek treningowych, w tym czwartkowe testy wydolnościowe, do tego odprawy prowadzone przez Piotra Stokowca i jego sztab, a z drużyną swoją pracę wykona też Krzysztof Mizera, dietetyk pierwszej drużyny, który w środę spotka się z zawodnikami w sali konferencyjnej.

– Pierwsze dwa tygodnie, czyli okres przed wylotem do Turcji, będą miały charakter kompleksowy. Pracujemy nad fizycznością, ale jednak w kontekście techniczno-taktycznym, dlatego też badaniom i treningom w siłowni, których w tym czasie jest więcej, cały czas towarzyszą gry zadaniowe na boisku, czy już od początku praca nad określonymi zachowaniami taktycznymi, na których nam zależy – wyjaśnia Łukasz Smolarow, asystent trenera ŁKS-u.

Oczywiście w zespole pojawią się nowe twarze i cały pion sportowy od dawna pracuje nad tym, żeby stało się to jak najszybciej.

– Zimowe okienko transferowe to bardzo specyficzny i trudny okres, biorąc pod uwagę dostępność zawodników na rynku, ale pracujemy mocno aby wzmocnić zespół i już na pierwszym treningu pojawi się nowy zawodnik. Nie będzie to oczywiście nasze ostatnie wzmocnienie – zapewnia Janusz Dziedzic, dyrektor sportowy ŁKS-u.

Pierwszy łódzki etap przygotowań zakończy się 20 stycznia, gdy nasza drużyna wyruszy do Side (dzień wcześniej rozegramy sparing z Chojniczanką Chojnice). Obóz przygotowawczy w Turcji potrwa do 3 lutego (tam: cztery gry kontrolne). Inauguracja wiosennej części rozgrywek PKO BP Ekstraklasy w naszym przypadku odbędzie się w poniedziałek 12 lutego (godz. 19), kiedy zmierzymy się na wyjeździe z Koroną Kielce.