Drużyna

Side i pięć sparingów | Plan przygotowań ŁKS do wiosny

20.12.2023

20.12.2023

Side i pięć sparingów | Plan przygotowań ŁKS do wiosny

Ósmego stycznia piłkarze ŁKS-u rozpoczęła przygotowania do wiosennej części rozgrywek PKO BP Ekstraklasy. W planie mamy obóz przygotowawczy w tureckim Side oraz pięć meczów sparingowych.

Po meczu z Ruchem Chorzów pierwsza drużyna Łódzkiego Klubu Sportowego rozpoczęła przerwę świąteczną, która potrwa do poniedziałku 8 stycznia. Tego dnia podopieczni trenera Piotra Stokowca rozpoczną przygotowania do drugiej części sezonu. W ich trakcie będziemy szlifować formę w tureckim Side (obóz przygotowawczy rozpocznie się 20 stycznia), a dzień przed wyjazdem czeka nas jeszcze w Łodzi sparing z drugoligową Chojniczanką Chojnice.

Podczas pobytu w Turcji rozegramy cztery spotkania sparingowe: z FK Atyrau (7. miejsce w lidze Kazachstanu), FK Radnicki 1923 Kragujevac (11. miejsce w tabeli serbskiej Super ligi), FC Gangwon (11. miejsce w tabeli koreańskiej K League 1) i FK Struga (aktualny mistrz i lider ligi macedońskiej).

Ostatni etap przygotowań do piłkarskiej wiosny rozpoczniemy 3 lutego, gdy drużyna wróci do kraju. Inauguracja wiosennej części rozgrywek PKO BP Ekstraklasy w naszym przypadku odbędzie się w poniedziałek 12 lutego (godz. 19) i wtedy też zmierzymy się na wyjeździe z Koroną Kielce.


Harmonogram przygotowań ŁKS do rundy wiosennej:

  • 8 stycznia: Pierwszy trening
  • 19 stycznia: ŁKS – Chojniczanka Chojnice (sparing w Łodzi)
  • 20 stycznia: Początek obozu w Side
  • 23 stycznia: ŁKS – FK Atyrau (Kazachstan)
  • 26 stycznia: ŁKS – FK Radnicki 1923 Kragujevac (Serbia)
  • 30 stycznia: ŁKS – FC Gangwon (Korea Południowa)
  • 2 lutego: ŁKS – FK Struga (Macedonia)
  • 3 lutego: Powrót do Łodzi
  • 12 lutego: Korona Kielce – ŁKS (PKO BP Ekstraklasa)