Drużyna

28 na pierwszym treningu

08.01.2024

08.01.2024

28 na pierwszym treningu

Czterech bramkarzy i dwudziestu czterech zawodników z pola rozpoczęło pod okiem trenera Piotra Stokowca przygotowania do piłkarskiej wiosny. W poniedziałkowych zajęciach wziął udział m.in. Riza Durmisi, nowy zawodnik ŁKS-u.

Duńczyk, który w przeszłości występował w La Liga i Serie A nie był jedyną nową twarzą na treningu Łódzkiego Klubu Sportowego. Oprócz niego z ełkaesiakami ćwiczył dziś Yadegar Rostami. 20-letni Irańczyk ostatnie dwa lata spędził w Pogoni Szczecin, a u nas przebywa na testach, więc wkrótce zapadnie decyzja dotycząca przyszłości młodego pomocnika.

W poniedziałek z pierwszym zespołem trenowali ponadto zawodnicy jesienią kojarzeni z występów w drugoligowych rezerwach – Oskar Koprowski, Jakub Pawłowski, Jan Kuźma i Jan Łabędzki (wrócił do kadry pierwszego zespołu po odbyciu kary dyscyplinarnej), a także trzech piłkarzy, którzy znaleźli się w kadrze meczowej ŁKS-u pod koniec jesiennej części rozgrywek – Antoni Młynarczyk, Jędrzej Zając i Oliwier Sławiński.

Zmagający się z urazami Piotr Janczukowicz i Artemijus Tutyškinas na razie trenują indywidualnie. Decyzją pionu sportowego Adam Marciniak na początku okresu przygotowawczego wesprze swoim doświadczeniem drugoligowe rezerwy ŁKS-u. Informowaliśmy już, że zawodnik, podobnie jak Anton Fase, otrzymał zgodę na znalezienie nowego klubu.

Przypomnijmy, że na poniedziałek szkoleniowcy zaplanowali dwie jednostki treningowe – najpierw ełkaesiacy ćwiczyli w siłowni, natomiast po południu odbyły się zajęcia na boisku ośrodka treningowego Akademii ŁKS, przed którymi na pytania dziennikarzy odpowiedział trener Piotr Stokowiec.


W pierwszych w 2024 roku treningach ŁKS-u wzięli udział:

  • Bramkarze: Dawid Arndt, Aleksander Bobek, Tomasz Kucharski, Michał Kołba
  • Obrońcy: Kamil Dankowski, Riza Durmisi, Marcin Flis, Piotr Głowacki, Levent Gulen, Oskar Koprowski, Bartosz Szeliga
  • Pomocnicy: Engjell Hoti, Jan Łabędzki, Jan Kuźma, Jakub Letniowski, Adrien Louveau, Adrian Małachowski, Antoni Młynarczyk, Michał Mokrzycki, Jakub Pawłowski, Pirulo, Dani Ramirez, Maciej Śliwa, Jędrzej Zając, Yadegar Rostami (zawodnik testowany)
  • Napastnicy: Stipe Jurić, Oliwier Sławiński, Kay Tejan

Nie jest to oczywiście kadra pierwszego zespołu na rundę wiosenną ani nawet na obóz przygotowawczy w Turcji. Te poznamy później, na razie trener Piotr Stokowiec i jego sztab w trakcie realizacji założeń treningowych zamierzają przyglądać się zawodnikom, poza tym wkrótce do naszego zespołu powinni dołączyć nowi piłkarze, nad czym cały czas pracuje pion sportowy. Więcej na temat pierwszego tygodnia przygotowań piłkarzy ŁKS-u do piłkarskiej wiosny TUTAJ.