Drużyna

Riza Durmisi w ŁKS!

08.01.2024

08.01.2024

Riza Durmisi w ŁKS!

Nowym piłkarzem ŁKS-u został Riza Durmisi. Nasz klub związał się z reprezentantem Danii, który w przeszłości występował m.in. w Realu Betisie, Lazio Rzym i Broendby IF kontraktem obowiązującym do końca bieżącego sezonu.

Początek okresu przygotowawczego do wiosennej części rozgrywek rozpoczynamy od dużej informacji transferowej. Do Łódzkiego Klubu Sportowego dołączył Riza Durmisi. Atutami 29-letniego zawodnika występującego najczęściej na lewej stronie defensywy jest świetna gra lewą nogą, uderzenie z dystansu, zaawansowanie taktyczne i duże doświadczenie.

Nowy ełkaesiak urodził się w Kopenhadze, tutaj rozpoczął sportową karierę, a w 2016 roku przeniósł się do Realu Betisu. W La Liga rozegrał ponad 50 ligowych meczów, zdobył 3 gole (dwa z nich w derbowych starciach z FC Sevillą) i zanotował 6 asyst. Kolejnym dużym klubem w karierze Duńczyka było Lazio Rzym (10 spotkań w Serie A, Puchar Włoch i Superpuchar Włoch, do tego 7 meczów w Lidze Europy UEFA), a poza tym Riza Durmisi był w przeszłości zawodnikiem francuskiego OGC Nice, włoskiej Salernitany, holenderskiej Sparty Rotterdam i hiszpańskich CD Leganes i CD Tenerife.

Warto dodać, że nowy piłkarz ŁKS-u to 23-krotny reprezentant Danii.

Łódzki Klub Sportowy związał się z Rizą Durmisim kontraktem obowiązującym do końca czerwca 2024 roku.