Aktualności

Miedź Legnica – ŁKS 3:0

-8
29 / 05 / 2021

fot. Łukasz Skwiot / Cyfrasport

W 32. kolejce Fortuna 1 Ligi piłkarze ŁKS-u przegrali 0:3 z Miedzią Legnica. Gospodarze wszystkie bramki zdobyli w drugiej połowie.

Już w pierwszym kwadransie sobotnich zawodów piłkarze obu zespołów udowodnili, że na nudę w Legnicy nie będziemy przed przerwą narzekać. Gra była szybka, piłka częściej niż w środkowej strefie boiska krążyła w okolicach albo jednej, albo drugiej szesnastki, do tego sporo pracy mieli zarówno Paweł Lenarcik, jak i Dawid Arndt.

Na trzy strzały gospodarzy, z których najgroźniejsze były dwie próby Krzysztofa Drzazgi (najpierw napastnik Miedzi po strzale głową trafił piłką w poprzeczkę, a chwilę po tym jego efektowną żonglerkę i strzał z woleja w świetnym stylu obronił Dawid Arndt), łodzianie odpowiedzieli dwoma akcjami Pirulo.

Najpierw Hiszpan zatańczył z obrońcami w polu karnym miejscowych, lecz futbolówkę po sprytnym uderzeniu ełkaesiaka (a może była to próba dogrania do Ricardinho?) wybił w ostatniej chwili Ruben Hoogenhout, a następną składną akcję gości zatrzymał w ostatniej chwili Daniel Pinillos. Nie sposób również nie wspomnieć o niecelnym strzale z woleja Ricardinho i poprzedzającym go podaniu Antonio Domingueza.

Piłkarze nie zwolnili tempa nawet po oberwaniu chmury, więc wymiana ciosów trwała w najlepsze w strugach ulewnego deszczu do końca pierwszej odsłony sobotniego spotkania. Tym razem w piłkarskim menu znalazły się uderzenia z dystansu – po kąśliwych uderzeniach Krzysztofa Drzazgi i Mehdiego Lehaire piłka mijała w nieznacznej odległości słupek bramki ŁKS-u lub też padała łupem bramkarza, z kolei po drugiej stronie boiska czujność Pawła Lenarcika sprawdzili Pirulo (wcześniej oglądaliśmy świetne dwa podania w wykonaniu Michała Trąbki i Antonio Domingueza), Michał Trąbka oraz Mikkel Rygaard.

Przed przerwą nie doczekaliśmy się goli w Legnicy. Chwilę po zmianie stron piłka zatrzepotała w siatce bramki – niestety tej strzeżonej przez Dawida Arndta. Jan Sobociński stracił futbolówkę przed polem karnym i z tego prezentu skorzystał z zimą krwią Mehdi Lehaire. Belgijski pomocnik huknął po ziemi i po chwili gospodarze cieszyli się z prowadzenia.

Ełkaesiacy ruszyli do odrabiania strat, ale nie potrafili zagrozić bramce Pawła Lenarcika, na domiar złego w 68. minucie stracili drugiego gola. Krzysztof Drzazga przejął bezpańską piłkę na przedpolu bramki ŁKS-u, zagrał w tempo do wbiegającego w szesnastkę z lewej strony Patryka Makucha, a wprowadzony chwilę wcześniej rezerwowy sprytnym strzałem oszukał i Jana Sobocińskiego, i Dawida Arndta.

W końcówce spotkania podopieczni trenera Jarosława Skrobacza postraszyli jeszcze łodzian dwoma uderzeniami z dystansu (m.in. Daniel Pinillos trafił piłką z rzutu wolnego w poprzeczkę), na co goście odpowiedzieli niecelną próbą Pirulo i strzałem głową wprowadzonego na ostatni kwadrans Łukasza Sekulskiego. W ostatniej minucie, po kolejnej naszej stracie piłki na własnej połowie, wynik spotkania ustalił przytomnym strzałem głową Krzysztof Drzazga.

Ełkaesiacy zajmują piąte miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi. W następnej kolejce ełkaesiacy zmierzą się na własnym boisku z liderem, Bruk-Bet Termaliką Nieciecza.


32. kolejka Fortuna 1 Ligi / Miedź Legnica – ŁKS Łódź 3:0 (0:0)

  • Bramki: 1:0 Mehdi Lehaire (49), 2:0 Patryk Makuch (68), 3:0 Krzysztof Drzazga (90)
  • Żółte kartki:  Ricardinho
  • Sędziował: Sebastian Krasny (Kraków)
  • Widzów: 1319

Składy:

  • Miedź: Paweł Lenarcik – Ruben Hoogenhout, Nemanja Mijušković, Daniel Pinillos, Paweł Zieliński, Marcin Garuch, Szymon Matuszek, Mehdi Lehaire (70), Krzysztof Drzazga (90, Maciej Śliwa), Paweł Tupaj, Michał Bednarski (67, Patryk Makuch). Trener: Jarosław Skrobacz.
  • ŁKS: Dawid Arndt – Maciej Wolski (63, Kamil Dankowski), Carlos Moros Gracia, Jan Sobociński, Adrian Klimczak (81, Adam Marciniak), Maksymilian Rozwandowicz (81, Przemysław Sajdak), Antonio Dominguez (73, Łukasz Sekulski), Mikkel Rygaard (81, Tomasz Nawotka), Pirulo, Michał Trąbka, Ricardinho. Trener: Ireneusz Mamrot.


Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]