Pojedynek na papierze: Jarosław Skrobacz vs. ŁKS

28 / 05 / 2021

fot. Radosław Jóźwiak / Cyfrasport

Sobotni pojedynek będzie szóstym pierwszoligowym starciem ŁKS-u z drużynami prowadzonymi przez trenera Jarosława Skrobacza. Dwa z nich wygrali łodzianie.

Jarosław Skrobacz rozpoczął karierę szkoleniową w Odrze Wodzisław Śląski, a w swoim trenerskim CV ma również Naprzód Rydułtowy, Pniówek Pawłowice Śląskie i GKS Jastrzębie.

Obecny szkoleniowiec Miedzi Legnica (zatrudniony w tym klubie latem 2020 roku) rywalizował z ŁKS-em w lidze pięciokrotnie, w tym aż cztery razy jako opiekun GKS-u Jastrzębie. Ełkaesiacy wygrali dwa z tych meczów (oba w sezonie 2018/2019), jeden zremisowali i dwa przegrali (zwycięstwo GKS-u nad ŁKS-em w drugiej lidze i jesienna wygrana Miedzi w Łodzi 4:3).

Sobotnie starcie będzie ponadto drugim starciem drużyn prowadzonych przez Jarosława Skrobacza i Ireneusza Mamrota. We wrześniu ubiegłego roku prowadzona przez obecnego szkoleniowca łodzian Arka Gdynia pokonała Miedź 4:0 (według portalu transfermarkt zespół z Legnicy wystąpił wówczas w ustawieniu: 4-2-3-1).

– Pozostały trzy spotkania do końca sezonu. Jedno bardzo ciężkie, ale kolejne też nie będą łatwiejsze. Będziemy grali w każdym z tych spotkań o pełną pulę i zobaczymy jak się to zakończy – powiedział trener Jarosław Skrobacz przed sobotnim meczem z ŁKS-em.