Mecz z Odrą sędziuje Piotr Lasyk

Klub

Mecz z Odrą sędziuje Piotr Lasyk

12.05.2022

12.05.2022

fot. Mateusz Słodkowski / Cyfrasport

Niedzielny mecz 33. kolejki Fortuna 1 Ligi, w którym piłkarze ŁKS-u zmierzą się z Odrą Opole, będzie sędziować Piotr Lasyk.

W tym sezonie doświadczony arbiter z Bytomia prowadził już 24 mecze (w PKO Ekstraklasie, Fortuna 1 Lidze i Fortuna Pucharze Polski), pokazał dotąd 97 żółtych kartek, 2 czerwone karki oraz dziesięciokrotnie wskazał na jedenasty metr.

Piotr Lasyk prowadził w przeszłości cztery spotkania z udziałem ełkaesiaków. W sezonie 2019/2010, kiedy łodzianie rywalizowali w ekstraklasie, arbiter był rozjemcą wygranego meczu z Cracovią (1:0) i zremisowanego z Arką Gdynia (1:1). W rundzie jesiennej bieżących rozgrywek sędziował mecz łodzian z Koroną w Kielcach (0:1), natomiast kilka tygodni wygrane 2:1 spotkanie z Resovią.

W niedzielę asystentami Piotra Lasyka będą Bartłomiej Lekki i Sławomir Kowalewski, a sędzią technicznym Radosław Trochimiuk. Za system wideoweryfikacji VAR odpowiadają Wojciech Myć oraz Tomasz Listkiewicz. Pierwszy gwizdek o godz. 18.