Mecz z Arką sędziuje Piotr Lasyk

Mecz z Arką sędziuje Piotr Lasyk

fot. Łukasz Grochala / Cyfrasport

Niedzielny mecz 16. kolejki Fortuna 1 Ligi, w którym piłkarze ŁKS-u zmierzą się z Arką Gdynia, będzie sędziować Piotr Lasyk.

W tym sezonie doświadczony arbiter z Bytomia prowadził już 13 meczów (większość w PKO Ekstraklasie), w których pokazał 70 żółtych kartek, 1 czerwoną kartkę oraz pięciokrotnie wskazał na jedenasty metr.

Piotr Lasyk prowadził w przeszłości kilka spotkań z udziałem ełkaesiaków. W sezonie 2019/2010, kiedy łodzianie rywalizowali w ekstraklasie, ten właśnie arbiter był rozjemcą wygranego meczu z Cracovią (1:0) i zremisowanego z Arką Gdynia (1:1). W poprzednim sezonie spotkaliśmy się z nim przy okazji trzech meczów: z Koroną w Kielcach (0:1), z Resovią w Rzeszowie (2:1) i Odrą Opole w Łodzi (0:4).

Arbiter będzie miał do dyspozycji VAR. Pierwszy gwizdek w niedzielę o godz. 12.40.