Sparing: ŁKS – Stal Mielec 3:1

Drużyna

06.07.2024

06.07.2024

Piłkarze ŁKS-u wygrali 3:1 ze Stalą Mielec w pierwszym sparingu w trakcie zgrupowania ełkaesiaków w Woli Chorzelowskiej. Gole dla łodzian w starciu z zespołem z ekstraklasy zdobyli Jędrzej Zając, Antonio Majcenić i Husein Balić.

Tym razem trener Jakub Dziółka sprawdził formę w sumie 21 zawodników, w tym Antonio Majcenica, który dołączył do zespołu w ubiegłym tygodniu (ze względu na drobne urazy nie zagrali Andreu Arasa, Aleksander Bobek i Kelechukwu Ibe-Torti, którzy trenują indywidualnie).

W pierwszej połowie nieco więcej działo się pod bramką Stali Mielec, ale jak na ironię losu w lepszych humorach do szatni schodzili piłkarze trenera Kamila Kieresia, bo w ostatnich sekundach tej części gry sposób na pokonanie Łukasza Bomby znalazł Ilja Szkurin.

Wcześniej, po drugiej stronie boiska, bliscy szczęścia byli Maksymilian Sitek (stanął „oko w oko” w bramkarzem pod świetnym podaniu Adriena Louveau z głębi pola), Alan Siwek (groźnie główkował chwilę po wspomnianej wcześniej szansie) oraz Kamil Dankowski (huknął z rzutu wolnego, lecz golkiper Stali nie dał się zaskoczyć).

Po zmianie stron ŁKS nie tylko bardzo szybko doprowadził do wyrównania, ale i objął prowadzenie. W 50. minucie po akcji rezerwowych (dośrodkowaniu Huseina Balicia z prawego skrzydła i zagraniu Mateusza Wysokińskiego) celnym strzałem z powietrza popisał się Jędrzej Zając (1:1). Niedługo po tym łodzianie egzekwowali rzut rożny, piłka spadła na dwudziesty metr, skąd kapitalnym uderzeniem popisał się Antonio Majcenić (2:1). Kropkę nad „i” w 83. minucie postawił Husein Balić, zdobywając bramkę po krótkim rajdzie i wymanewrowaniu obrońcy Stali (tutaj asystę zaliczył Artemijus Tutyškinas).

Piłkarze ŁKS-u pokonali Stal Mielec 3:1. Na zakończenie zgrupowania w Woli Chorzelowskiej łodzianie rozegrają jeszcze jeden mecz sparingowy. W najbliższy wtorek łodzianie zmierzą się z Puszczą Niepołomice, a po tym spotkaniu i odnowie biologicznej nasz zespół wróci do Łodzi, gdzie będzie kontynuować przygotowania do sezonu 2024/2025.

Mecz sparingowy (Wola Chorzelowska) | ŁKS Łódź – Stal Mielec 3:1 (0:1)

• Bramki: 0:1 Ilja Szkurin (45), 1:1 Jędrzej Zając (50), 2:1 Antonio Majcenić (53), 3:1 Husein Balić (83)

• ŁKS: Łukasz Bomba (65, Michał Kołba) – Kamil Dankowski (66, Marcel Wszołek), Levent Gülen, Adrien Louveau (46, Artemijus Tutyškinas), Piotr Głowacki (46, Antonio Majcenić), Mateusz Kupczak (66, Aleksander Iwańczyk), Michał Mokrzycki (66, Jan Łabędzki), Pirulo (46, Mateusz Wysokiński), Maksymilian Sitek (46, Jędrzej Zając), Antoni Młynarczyk (65, Maksymilian Sitek, 90, Mateusz Książek), Alan Siwek (46, Husein Balić). Trener: Jakub Dziółka.
  • Stal: Jakub Mądrzyk (46, Konrad Jałocha) – Alvis Jaunzems (66, Mateusz Stępień), Bert Esselink (85, Maksymilian Szady), Mateusz Matras (46, Kamil Sochań), Kamil Pajnowski (46, Marvin Senger), Krystian Getinger (46, Krzysztof Wołkowicz), Maciej Domański (46, Fryderyk Gerbowski), Matthew Guillaumier (66, Rafa Santos), Piotr Wlazło (46, Dawid Tkacz), Kōki Hinokio (85, ?), Ilja Szkurin (46, Ravve Assayag). Trener: Kamil Kiereś.