Aktualności

Mateusz potrzebuje naszej pomocy

8
25 / 11 / 2021

Mateusz Jaworski niedawno występował na boiskach z przeplatanką na piersi. Dziś walczy o zdrowie z nowotworem, więc musimy mu koniecznie w tej walce pomóc.

W nieodległej przeszłości Mateusz Jaworski był zawodnikiem Akademii ŁKS, co więcej kilkukrotnie trenował nawet z pierwszą drużyną, a kolegami z jego drużyny byli m.in. urodzeni też w 1999 roku Jan Sobociński, Oskar Koprowski, Piotr Pyrdoł czy obecny trener bramkarzy w rezerwach Michał Zapart. Niestety, w połowie sierpnia 2021 roku u naszego byłego zawodnika zdiagnozowano Mięsak Ewinga, który jest w czasie rozsiewu. Przerzuty widoczne się już w płucach i wątrobie. Ze względu na wielkość i rozległości guza nie można go zoperować.

Mateusz Jaworski jest po trzeciej dawce chemioterapii. Leczenie na razie nie przynosi efektów. Jego rodzina nie zamierza się poddawać, lecz koszty związane m.in.  z poszukiwaniem metod leczenia w innych ośrodkach i kosztami transportu sanitarnego (Mateusz nie może podróżować w pozycji siedzącej) bardzo utrudniają tę walkę.

Szansą dla Mateusza są badanie genetyczne przeprowadzane w Stanach Zjednoczonych, którego wynik pozwala dobrać najlepszą możliwą chemioterapię tzw. chemioterapię biologiczną. Jak czytamy na stronie zbiórki (Fundacja Siepomaga) koszty związane z leczeniem są coraz większe, dlatego zachęcamy wszystkich do wsparcia Mateusza.

Walkę Mateusza Jaworskiego z nowotworem możecie wesprzeć na stronie Fundacji Siepomaga, gdzie zorganizowano zbiórkę pieniędzy na leczenie. Dowolną kwotę można przekazać za pośrednictwem strony: TUTAJ.

Trzymamy kciuki za Mateusza i wierzymy, że wygra tę walkę!
Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny