Ciekawe, że… Przed Skrą Częstochowa

24 / 11 / 2021

fot. Łukasz Grochala / Cyfrasport

Skra jest najgroźniejsza po stałych fragmentach gry. Ełkaesiacy większość goli zdobyli z akcji. Kto wygra w piątek?

• Najsilniejszą bronią Skry Częstochowa wg statystyk są stałe fragmenty gry. Beniaminek zdobył dotąd pięć goli z akcji, a pozostałych osiem to właśnie zasługa dobrze rozegranych rzutów wolnych, rożnych i skutecznie egzekwowanych rzutów karnych.
  • ŁKS zdobył w tym sezonie cztery gole po trafieniach rezerwowych. Skra zawdzięcza zmiennikom dwie bramki.
  • Ełkaesiacy najskuteczniejsi są w ostatnim kwadransie meczu (6 goli), natomiast piłkarze Skry najwięcej goli zdobyli na początku drugiej połowy (4 gole).
  • Skra najwięcej, bo osiem goli zdobyła po uderzeniach lewą nogą. Łodzianie najczęściej trafiają dotąd po strzałach prawą nogą (8 goli).
  • ŁKS zdobył w tym sezonie trzy punkty w pięciu meczach, w których pierwszy stracił gola (właśnie w starciu ze Skrą). Piłkarze z Częstochowy pod tym względem są o „oczko” lepsi (choć i siedmiokrotnie stracili pierwsi gola).
  • Siedemnaście z osiemnastu bramek Skra straciła po strzałach rywali z pola karnego.
  • Piątkowe starcie będzie dopiero drugim ligowym meczem ŁKS-u ze Skrą Częstochową. Latem w Łodzi z wygranej 3:2 cieszyli się ełkaesiacy.
  • We wspomnianym rozegranym w sierpniu spotkaniu we wszystkich zdobytych przez łodzian golach miał udział Pirulo, który najpierw zaliczył asystę tzw. drugiego stopnia, następnie sam trafił do bramki, a na koniec asystował przy golu Macieja Wolskiego.

Zdobywcy goli dla ŁKS-u w meczach ze Skrą

⚽ Stipe Jurić, Pirulo, Maciej Wolski