Liczby meczu ŁKS – GKS Tychy

22 / 11 / 2021

fot. Radosław Jóźwiak / Cyfrasport

Na gola w domowym meczu z GKS-em Tychy czekaliśmy 44 lata. W niedzielę dzięki bramkom Maciejów Radaszkiewicz i Wolskiego licznik znów się wyzerował.

18 – Tyle strzałów oddali piłkarze ŁKS-u w meczu z GKS-em Tychy, z czego pięć celnych, a po dwóch piłka znalazła drogę do bramki.

44 – Na gola w domowym meczu z GKS-em Tychy czekaliśmy 44 lata (jeśli nie liczyć pojedynków z powstałym w wyniku fuzji Sokołem Tychy). W sobotę na listę strzelców wpisali się Maciej Radaszkiewicz i Maciej Wolski. Dodajmy, że autorem poprzedniego gola w rywalizacji z GKS-em był Marek Dziuba, który trafił do bramki 25 maja 1977 roku.

12 – Tyle kolejek ( a w sumie 11 meczów) minęło od ostatniego zwycięstwa ŁKS-u różnicą więcej niż jednej bramki, w którym wszystkie gole dla ełkaesiaków zdobyli polscy piłkarze.

8 – Niedzielne zwycięstwo było ósmym odniesionym przez łodzian w tym sezonie. Ósmego gola w barwach ŁKS-u zdobył Maciej Wolski.

7 – Marek Kozioł w niedzielę zanotował siódmy ligowy mecz w tym sezonie bez straty gola.

3 – Maciej Radaszkiewicz zdobył w niedzielę trzeciego gola w ósmym meczu w pierwszej lidze w barwach ŁKS-u.

2 – Drugi raz w tym sezonie „Rycerze Wiosny” wygrali dwa mecze z rzędu. Wcześniej taka sztuka udała się im w sierpniu, gdy pokonali kolejno Skrę Częstochowa i Puszczę Niepołomice.