Drużyna

Maciej Radaszkiewicz nowym piłkarzem ŁKS

14.01.2021

14.01.2021

Maciej Radaszkiewicz nowym piłkarzem ŁKS

W czwartek do Łódzkiego Klubu Sportowego dołączył Maciej Radaszkiewicz. 23-letni napastnik w rundzie jesiennej występował w trzecioligowej Lechii Tomaszów Mazowiecki.

– Jestem bardzo dumny, że tak wielki klub jak ŁKS zwrócił na mnie uwagę. Cieszę się, że praca, którą wykonałem, nie poszła na marne. To była propozycja nie do odrzucenia – powiedział Maciej Radaszkiewicz po podpisaniu umowy z ŁKS-em.

Urodzony w Suwałkach zawodnik swoją przygodę z piłką nożną rozpoczął w Polonii Raczki, a następnie występował m. in. w juniorskiej drużynie Jagiellonii Białystok, pierwszoligowych Wigrach Suwałki, Świcie Skolwin, Mazurze Ełk, Ruchu Wysokie Mazowieckie i KS Łomianki.

W rundzie jesiennej obecnego sezonu mierzący 188 cm napastnik w barwach trzecioligowej Lechii Tomaszów Mazowiecki rozegrał szesnaście meczów (wszystkie w wyjściowej jedenastce) i zdobył pięć goli.

– Moim największym atutem jest silny strzał z dystansu. Jestem zawodnikiem bazującym na szybkości, operującym głównie lewą nogą. Potrafię też się dostosować do gry na każdej ofensywnej pozycji. Mogę występować na lewej i prawej stronie boiska, chociaż najlepiej się czuję na pozycji numer „9” – odpowiedział nowy piłkarz ŁKS-u, gdy zapytaliśmy go o jego piłkarskie atuty.

Maciej Radaszkiewicz złożył podpis na półtorarocznej umowie z Łódzkim Klubem Sportowym, gdzie z jednej strony ma za zadanie pomóc drużynie czwartoligowych rezerw w awansie do wyższej klasy rozgrywkowej, a z drugiej strony – stanowić alternatywę w ofensywie dla trenera Wojciecha Stawowego.

– Szukałem swojego miejsca na ziemi. Teraz mam nadzieję, że je znalazłem. Chciałbym, żeby ŁKS był tym klubem, w którym zadomowię się na dłużej – dodał Maciej Radaszkiewicz, którego witamy w Łódzkim Klubie Sportowym i życzymy mu wielu udanych występów z przeplatanką na piersi.