Drużyna

Łukasz Piątek – dziękujemy!

13.07.2020

13.07.2020

Łukasz Piątek – dziękujemy!

fot. Artur Kraszewski

Po prawie dwóch latach spędzonych w biało-czerwono-białych barwach Łukasz Piątek pożegnał się z Łódzkim Klubem Sportowym. Niespełna 35-letniemu pomocnikowi serdecznie dziękujemy za cały trud włożony w grę z przeplatanką na piersi!

Łukasz Piątek trafił do ŁKS-u pod koniec września 2018 roku. Jego pierwszym spotkaniem jako „Rycerza Wiosny” była wygrana 2:1 potyczka z Wigrami Suwałki, gdy pojawił się na murawie na ostatnie 20 minut. Łącznie w sezonie 2018/19 „Piona” rozegrał w pierwszej lidze dla ŁKS-u 20 meczów (z czego 17 w podstawowym składzie), zdobył dwie bramki (w dwóch ostatnich wiosennych występach u siebie – przeciwko Rakowowi Częstochowa i Chojniczance Chojnice) i był jednym z filarów ekipy, która wywalczyła upragniony powrót do krajowej elity.

W obecnych rozgrywkach wychowanek Polonii Warszawa zaliczył z kolei 22 występy w PKO Ekstraklasie i dwa w Pucharze Polski. W trakcie wspomnianych potyczek „Piona” raz trafił do siatki rywali – na inaugurację tegorocznej części sezonu podczas wyjazdowego boju z Legią w Warszawie. Dodajmy, iż całkowity dorobek Łukasza w najwyższej klasie rozgrywkowej to obecnie 268 spotkań i 23 bramki (w ekstraklasie, nie licząc ŁKS-u, reprezentował on jeszcze barwy macierzystej Polonii Warszawa, a także Zagłębia Lubin i Termaliki Bruk-Bet Nieciecza).

Łukasz, wielkie dzięki za wszystko i powodzenia na kolejnym etapie kariery!