Losowanie 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski we wtorek

Losowanie 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski we wtorek

fot. Łukasz Grochala / Cyfrasport

W najbliższy wtorek (tj. 8 grudnia) piłkarze ŁKS-u poznają rywala w 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski.

Losowanie rozpocznie się we wtorek o godz. 14 w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej. Przypomnijmy, że piłkarze ŁKS-u znaleźli się w najlepszej szesnastce bieżącej edycji tych rozgrywek, a w drodze do 1/8 finału podopieczni trenera Wojciecha Stawowego wyeliminowali ekstraklasowy Śląsk Wrocław (2:2, k. 4:1) oraz trzecioligową Unię Janikowo (2:0).

Rywalem „Rycerzy Wiosny” w trzeciej rundzie Fortuna Pucharu Polski będzie jeden z piętnastu klubów. Wśród potencjalnych rywali łodzian jest jeden drugoligowiec (Chojniczanka Chojnice), czterech pierwszoligowców (Arka Gdynia, Puszcza Niepołomice, Radomiak Radom, Górnik Łęczna) oraz dziesięciu przedstawicieli PKO Ekstraklasy (Legia Warszawa, Warta Poznań, Górnik Zabrze, Lechia Gdańsk, Piast Gliwice, Cracovia, Pogoń Szczecin, Lech Poznań, Zagłębie Lubin i Raków Częstochowa).

Spotkania 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski zaplanowano na 10 lutego 2021 roku. Piłkarze ŁKS-u triumfowali w tych rozgrywkach w 1957 roku.