Najlepsze z najlepszych: Bruk-Bet Termalica Nieciecza

4
03 / 12 / 2020

Zaplanowany na najbliższą sobotę mecz ŁKS-u z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza będzie siódmym ligowym starciem tych drużyn. Ełkaesiacy dwukrotnie ograli rywala w pierwszej lidze i raz w Pucharze Polski.

• Pierwszy i zarazem najbardziej dramatyczny pojedynek pomiędzy tymi drużynami odbył się 17 października 2010 roku w Niecieczy. Po półgodzinie gry goście objęli prowadzenie za sprawą trafienia Mariusza Mowlika. Chwilę po tym do remisu doprowadził Piotr Trafarski, ale w doliczonym czasie gry pierwszej połowy dwukrotnie do siatki zdążył jeszcze trafić Marcin Mięciel. Po przerwie gospodarzy stać było tylko na jeszcze jedno trafienie (Łukasza Cichosa), a gospodarzom nie pomogło nawet to, że ŁKS kończył mecz w dziesiątkę, bo w 60. minucie sędzia wyrzucił z boiska Marcina Mięciela.
  • 14 maja 2011 roku ŁKS pokonał Termalikę Bruk-Bet Nieciecza 2:0 po golach Marcina Smolińskiego i Macieja Bykowskiego (w międzyczasie Bogusław Wyparło obronił rzut karny egzekwowany przez Łukasza Szczoczarza). Kilkanaście dni później „Rycerze Wiosny” cieszyli się z awansu do ekstraklasy.
  • W każdym rozegranym meczu z ekipą z Małopolski ełkaesiacy potrafili trafić do siatki.
  • Dwa poprzednie mecze ŁKS-u z Bruk-Bet Termaliką rozegrane w sezonie 2018/2019 na zapleczu ekstraklasy zakończyły się podziałem punktów (dwukrotnie 1:1). Wystąpili w nich Maksymilian Rozwandowicz, Maciej Wolski i Jan Sobociński. Ten ostatni właśnie w Niecieczy zadebiutował w ligowym meczu w barwach ŁKS i tam też zdobył pierwszego gola dla łódzkiego klubu.
  • W piłkarskim CV występy zarówno w ŁKS-ie, jak i w Bruk-Bet Termalice mają m.in. Jakub Biskup, Radosław Jacek, Rafał Kujawa, Arkadiusz Mysona, Łukasz Piątek, Jakub Wróbel i Patryk Bryła.
  • W 2011 roku łodzianie zmierzyli się z drużyną z województwa małopolskiego w ramach pierwszej rundy Pucharu Polski. Ełkaesiacy wygrali w Niecieczy 2:0. Najpierw samobójcze trafienie zanotował Dalibor Pleva, następnie wynik ustalił Marek Saganowski.
  • W sobotę piłkarze ŁKS-u zmierzą się z Bruk-Bet Termaliką po raz szósty w lidze (lub siódmy, jeśli liczyć przegrany przez łodzian walkowerem mecz w 2013 roku). Ełkaesiacy wygrali dwa spotkania, zespół z Niecieczy również zgarnął dwa komplety punktów (w tym jeden walkowerem), natomiast dwa pozostałe spotkania zakończyły się podziałem punktów. W bramkach 10:8 dla Termaliki.
  • W ligowych meczach z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza na listę strzelców wpisało się siedmiu zawodników ŁKS-u. W sumie w meczach z ekipą z małopolski łodzianie zdobyli 8 goli.