Drużyna

Tadej Vidmajer rozstał się z „Rycerzami Wiosny”

02.12.2020

02.12.2020

Tadej Vidmajer rozstał się z „Rycerzami Wiosny”

fot. Radosław Jóźwiak / Cyfrasport

Niespełna jedenaście miesięcy trwała przygoda Tadeja Vidmajera z Łódzkim Klubem Sportowym. Sprowadzony na początku roku słoweński obrońca rozwiązał właśnie umowę z ŁKS-em za porozumieniem stron.

Pierwszą część poprzedniego sezonu 28-letni defensor spędził w rodzimym NK Celje, które potem wywalczyło mistrzostwo kraju. Po rozegraniu tam ośmiu spotkań w rundzie jesiennej Vidmajer przeniósł się do ŁKS-u, gdzie szybko wywalczył sobie miejsce w pierwszym składzie i do przerwy w rozgrywkach spowodowanej pandemią koronawirusa był podstawowym lewym obrońcą biało-czerwono-białych (wszystkie siedem spotkań zaczynał w wyjściowej „11”, z czego sześć zagrał w pełnym wymiarze czasowym).

Ostatnią część sezonu 2019/20, już po ustaniu tzw. lockdownu, Tadej także zaczął jako gracz wyjściowego składu, ale później do zakończenia rozgrywek już tylko raz pojawił na boisku i to ledwie jako rezerwowy (ostatnie 25 minut przegranego u siebie meczu z Jagiellonią Białystok). Łączny bilans „Tadka” w Łódzkim Klubie Sportowym to zatem 602 minuty w ośmiu występach w PKO Ekstraklasie i cztery żółte kartki obejrzane w tym czasie.

W bieżących rozgrywkach słoweński defensor występował już tylko w czwartoligowej drużynie rezerw, która w efektownym stylu wywalczyła mistrzostwo jesieni i awansowała do wojewódzkiego Pucharu Polski. Podczas 857 minut spędzonych na boisku w 12 meczach (10 w lidze i dwa w PP) Vidmajer strzelił jednego gola, zanotował dwie asysty i obejrzał trzy żółte kartki.

Tadej, dziękujemy za wszystko i życzymy powodzenia w nowym klubie!