Drużyna

ŁKS rozstaje się z Łukaszem Kopką oraz Maksymem Kowalem

25.06.2017

25.06.2017

ŁKS rozstaje się z Łukaszem Kopką oraz Maksymem Kowalem

Sztab szkoleniowy w porozumieniu z władzami klubu zdecydował, że z Łukaszem Kopką i Maksymem Kowalem nie zostaną przedłużone kontrakty obowiązujące do końca czerwca.

Łukasz Kopka wystąpił w 32 spotkaniach ligowych i zdobył dwa gole (oba w spotkaniach z Finishparkietem). Z kolei 26-letni Maksym Kowal na boisku pojawił się w 25 meczach trzeciej ligi, ale tylko w trzech z nich wystąpił w wyjściowej jedenastce. Jesienią napastnik w roli jokera spisywał się znakomicie, strzelił cztery ważne bramki (każdą w końcówce spotkania), ale wiosną nie trafił do siatki rywala ani razu.

Umowy obu zawodników wygasną 30 czerwca i nie zostaną przedłużone, niemniej Łukaszowi i Maksymowi bardzo dziękujemy za reprezentowanie biało-czerwono-białych barw, doceniamy ich pracę i życzymy powodzenia w dalszej karierze piłkarskiej.

Maksym na swoim profilu (@maksymko09 / Instagram) opublikował podziękowania:

Dziękuję ŁKS Łódź. To była przyjemność nosić koszulkę ŁKS-u. Nawet jeśli nie osiągnęliśmy celu – wiem, że klub się podniesie. Futbol może być brutalny, cała Twoja praca może zostać zniszczona w trakcie 90 minut. Zniszczona ale to nie oznacza klęski! Największą siłą jest jedność. Kibice, zawodnicy, pracownicy klubu – wygrywamy razem, przegrywamy razem!

Dziękuję prezesowi, sztabowi szkoleniowemu, dyrektorom, personelowi, zawodnikom i kibicom, którzy zawsze byli z nami na dobre i na złe. To było niesamowite doświadczenie. Życzę klubowi sukcesów! Klubem Łodzi jest ŁKS!