Paweł Drechsler dołączył do sztabu szkoleniowego ŁKS-u

Drużyna

Paweł Drechsler dołączył do sztabu szkoleniowego ŁKS-u

30.05.2017

30.05.2017

Do sztabu szkoleniowego Łódzkiego Klubu Sportowego dołączył Paweł Drechsler, który będzie odpowiedzialny za przygotowanie motoryczne zawodników oraz kontrolę zawartości treningowych.

Trener Drechsler to znakomity fachowiec w swojej dziedzinie. To on od połowy sezonu 2013/2014 odpowiadał za rozwój Stowarzyszenia „Więcej Niż Sport”, w którym sam pracował jako trener prowadzący (przy roczniku 2001/02) oraz trener przygotowania motorycznego (przy pozostałych rocznikach). Od roku szkolnego 2016/2017 pracuje jako trener przygotowania motorycznego w Szkole Marcina Gortata.

Nowy człowiek w sztabie ŁKS-u w 2016 roku uzyskał tytuł magistra kultury fizycznej na Uniwersytecie Łódzkim. W tym samym roku ukończył studia podyplomowe na kierunku: przygotowanie motoryczne w grach zespołowych na AWF Katowice. Ponadto ukończył również szereg dodatkowych szkoleń, w tym dwa stopnie prestiżowej Elite Performance Institue.

Warto również dodać, że swoje doświadczenie Drechsler zbierał podczas wyjazdów zagranicznych m.in do takich klubów jak Real Madryt (2014), Rayo Vallecano (2015) oraz Atletico Madryt (2017).

„Bardzo się cieszę, że trener Drechsler zasilił szeregi sztabu szkoleniowego w naszym klubie” – powiedział dyrektor sportowy ŁKS-u, Krzysztof Przytuła. – „To niezwykle zdolny trener z otwartą głową i ogromną wiedzą. Trener Drechsler będzie odpowiedzialny za współpracę z trenerami grup młodzieżowych i przede wszystkim za wyznaczanie kierunków procesu szkoleniowego. Poza tym jest to człowiek związany z łódzką piłką nożną, co wpisuje się w politykę naszego klubu”.

Serdecznie witamy w Łódzkim Klubie Sportowym i życzymy powodzenia!