ŁKS rozpoczął współpracę z Miejską Strefą Kultury

ŁKS rozpoczął współpracę z Miejską Strefą Kultury

05.07.2024

Chcą integrować, inspirować i aktywizować, więc teraz zwierają szeregi – przede wszystkim z myślą o łodzianach w każdym wieku. W piątek prezes naszego klubu Jarosław Olszowy oraz Dorota Wodnicka, dyrektor Miejskiej Strefy Kultury, oficjalnie rozpoczęli współpracę ŁKS-u i tej ważnej instytucji.

Miejska Strefa Kultury w Łodzi to aż 15 filii, wśród nich ośrodki sztuki, teatry, kluby i domy kultury, czyli bardzo sprawnie funkcjonujące instytucje o charakterze kulturalno-artystycznym. Każda z nich pragnie dostarczać mieszkańcom naszego miasta dużo dobrej rozrywki, zabawy i kultury oraz zachęcać do aktywnego spędzania wolnego czasu. Czyli cele mamy bardzo podobne!

Nic zatem dziwnego, że Miejska Strefa Kultury i Łódzki Klub Sportowy połączyły siły. Dzięki temu w filiach tej pierwszej (Karolew, Polesie, Stare Polesie, Teofilów, Żabieniec, Żubardź i Radogoszcz) zobaczycie wkrótce materiały promujące mecze piłkarzy ŁKS-u. Informacje dot. naszych wydarzeń pojawią się także w komunikacji internetowej MSK oraz podczas organizowanych przez instytucję wydarzeń.

To ważne, żeby instytucje mocno zakorzenione w świadomości mieszkańców miasta, współpracowały ze sobą, bo skorzystają na tym łodzianie, skorzysta Miejska Strefa Kultury i skorzysta ŁKS. W ten sposób możemy przecież dotrzeć do nowych odbiorców zainteresowanych ciekawą rozrywką i pragnących aktywnie spędzać wolny czas. Oczywiście mamy kilka pomysłów i już dziś mogę zdradzić, że w ramach tej współpracy planujemy organizację wspólnych akcji z udziałem rodzin z dziećmi i seniorów na sektorze rodzinnym stadionu Króla.

Jarosław Olszowy, prezes zarządu ŁKS Łódź

W ramach współpracy nasz obiekt w sezonie wakacyjnym odwiedzą dzieci i młodzież biorące udział w półkoloniach, a informacje o wydarzeniach, zajęciach i działalności Miejskiej Strefy Kultury pojawią się m.in. na stronie naszego klubu i na sektorze rodzinnym podczas spotkań piłkarskich. ŁKS wesprze także organizację imprez plenerowych organizowanych przez MSK, a wszystkie te działania mają na celu – jak już wcześniej wspomnieliśmy – zaktywizowanie i inspirowanie łodzian, a tym samym wywoływanie jak największej liczby uśmiechów na ich twarzach.

Dyrektor Miejskiej Strefy Kultury Dorota Wodnicka i prezes ŁKS-u Jarosław Olszowy