Klub

Walking Futbol ŁKS znów najlepszy

05.07.2024

05.07.2024

Walking Futbol ŁKS znów najlepszy

Trwa świetna passa Walking Futbol ŁKS. Na początku czerwca informowaliśmy o drugim miejscu zdobytym przez ełkaesiaków w Almelo City Cup w Holandii, czyli najbardziej prestiżowym turnieju w chodzonej odmianie piłki nożnej. Teraz ełkaesiacy zwyciężyli w berlińskim Edeka Cup 2024.

Kilkanaście dni temu podopieczni trenera Marka Dziuby i Pawła Lewandowskiego wygrali silnie obsadzony Senior Alex Cup w Aleksandrowie Łódzkim, a w ubiegły weekend wygrali w Berlinie Edeka Cup.

W ośmiu spotkaniach z zespołami z Niemiec, zanotowaliśmy siedem zwycięstw i jeden remis z Werderem Brema. W ostatnim meczu turnieju musieliśmy pokonać gospodarzy, czyli Berliner SC Edeka. W przypadku porażki groził nam spadek na trzecie miejsce w tabeli, a remis dawał w ogólnym rozrachunku drugą pozycję. Nikt jednak nie myślał o dzieleniu się punktami z rywalami. Po doskonałym, zaciętym i wyrównanym meczu ŁKS wygrał 1:0 i po raz drugi przywiózł do Łodzi przechodni puchar Edeki.

Paweł Lewandowski

Warto dodać, że w Berlinie po raz pierwszy startowały drużyny mieszane (panowie w wieku 55+, panie w wieku 40+) i dlatego w naszej drużynie wystąpiły dwie zawodniczki z niedawno powstałego zespołu ŁKS Lejdis. Obie spisały się doskonale i wpisały się na listę strzelców. Ciekawostką jest też fakt, że średnia wieku naszej męskiej części drużyny wynosiła prawie 62 lata, a najstarszy gracz ŁKS-u – Mirosław Bąk, kilka tygodni wcześniej obchodził 69. urodziny.

ze zbiorów Pawła Lewandowskiego

Przypomnijmy, że drużyna ŁKS-u w walking futbolu, czyli chodzonej odmiany piłki nożnej, powstała na początku 2023 roku i regularnie uczestniczy zarówno w polskich, jak i zagranicznych turniejach, popularyzując Łódzki Klub Sportowy na świecie. Uprawianie tej dyscypliny ma na celu aktywizację ruchową osób powyżej 50 lat i propagowanie aktywnego stylu życia wśród seniorów.


Walking Futbol ŁKS w Edeka Cup 2024

  • WF ŁKS – FSV Krakow Am See 1:0 (⚽ Paradowski)
  • WF ŁKS – FV Wansee 2:1 (⚽ samobójcza, Paradowski)
  • WF ŁKS – Waidmannslust 3:0 (⚽ Paradowski, ⚽⚽ Popiel)
  • WF ŁKS – Berliner SC Circus 2:0 (⚽ Skrzydlewski,Paradowski)
  • WF ŁKS – Werder Brema 1:1 (⚽ Wierzyńska)
  • WF ŁKS – TSV Mariendorf 8:1 (⚽⚽⚽⚽ Skrzydlewski, ⚽⚽ Łodkowska,Popiel,Paradowski),
  • WF ŁKS – Settmarshausen 4:0 (⚽ Łodkowska,Paradowski, Skrzydlewski,Popiel)
  • WF ŁKS – Berliner SC Edeka 1:0 (⚽ Paradowski)

Edeka Cup 2024 – czołówka tabeli

DrużynaPunktyBramki
WF ŁKS2222:3
SV Krakow Am See2126:4
Berliner SC Edeka1610:6
Werder Brema129:6
TV Waidmannslust94:14

Walking Futbol ŁKS (skład w Edeka Cup 2024): 

  • Mirosław Bąk, Karolina Łodkowska, Marek Miszczak, Jarosław Paradowski, Robert Popiel, Piotr Skrzydlewski, Jarosław Strejczyk, Agnieszka Wierzyńska. Trener: Marek Dziuba. Coach: Paweł Lewandowski.