Aktualności

W pucharze do jednej bramki. ŁKS III Łódź wygrał 9:0

12
29 / 07 / 2020

Druga drużyna naszych rezerw w okręgowym Pucharze Polski na razie nie bierze jeńców. Po sobotnim zwycięstwie także w środę ŁKS III Łódź zaimponował skutecznością i dzięki wygranej 9:0 z KKS-em Koluszki zameldował się w drugiej rundzie tych rozgrywek.

W ubiegłą sobotę druga drużyna rezerw ŁKS-u odprawiła z kwitkiem LZS Justynów (5:0) i w nagrodę nasi młodzi piłkarze w ramach pierwszej rundy okręgowego Pucharu Polski zmierzyli się w środowy wieczór z dwunastą drużyną poprzedniego sezonu klasy okręgowej czyli KKS-em Koluszki.

Wyżej notowany rywal na boisku przy ul. Minerskiej nie zdołał dotrzymać kroku zdeterminowanym łodzianom, w efekcie czego wyjechał z Łodzi z bagażem dziewięciu goli. Składająca się z młodych piłkarzy drużyna ŁKS III Łódź, która w poprzednim sezonie klasy B okazała się najlepsza spośród wszystkich 1885 zespołów występujących na tym szczeblu rozgrywkowym, festiwal strzelecki rozpoczęła już w 9. minucie. Opłacił się w tym przypadku wysoki pressing, bo to właśnie po odbiorze piłki na połowie rywala i przytomnym zagraniu Jakuba Tomaszewskiego wynik zawodów otworzył Jakub Janik (1:0).

Gospodarze poszli za ciosem i w pierwszym kwadransie jeszcze dwukrotnie cieszyli się z goli. W 12. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego Łukasza Jakubiaka na bramkę zamienił Jakub Tomaszewski (2:0), a sto osiemdziesiąt sekund później indywidualną akcję spuentował celnym strzałem Szymon Majchrzak.

ŁKS III Łódź dominował w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła, czego dowodem są bramki zdobyte przez podopiecznych trenera Radosława Pęciaka. O tym, że pierwsza padła po kontrataku, druga – w wyniku dobrze rozegranego stałego fragmentu gry, a trzecia po indywidualnej akcji już wspomnieliśmy, dodajmy zatem, że gola numer cztery strzelili łodzianie po składnej zespołowej akcji (tu asystował Oskar Zborowski, a do siatki trafił Łukasz Jakubiak), z kolej jeszcze przed przerwą „jedenastkę” na piątego gola zamienił Michał Niedźwiecki.

– Tak jak w poprzednim spotkaniu zespół zrealizował założenia taktyczne i w pełni kontrolował przebieg boiskowych wydarzeń. Czekamy na losowanie i rywala w kolejnej rundzie – powiedział po meczu trener Radosław Pęciak, który znów mógł być zadowolony z postawy swoich podopiecznych także po przerwie. Podobnie jak w sobotę w tej części spotkania do głosu doszli zmiennicy.

Już chwilę po wznowieniu gry podanie Kacpra Krusa wykorzystał Wiktor Kościuk (6:0), a potem w roli głównej wystąpił kolejny rezerwowy Maksymilian Workert, który najpierw zanotował asystę przy trafieniu Oskara Zborowskiego, a następnie sam wpisał się na listę strzelców, w czym niemały udział miał Wiktor Kościuk.

Te dwa ostatnie gole znów były efektem odbioru piłki w okolicach szesnastki rywala, lecz nie one zakończyły festiwal strzelecki na boisku przy ulicy Minerskiej. W 89. minucie przysłowiową kropkę nad „i” postawił bowiem Oskar Zborowski, a Wiktor Kościuk do zdobytego na początku drugiej odsłony gola dopisał sobie drugą tego wieczoru asystę.

Beniaminek klasy A pokonał KKS Koluszki 9:0 i pod koniec sierpnia zagra w trzeciej rundzie okręgowego Pucharu Polski.


I runda okręgowego Pucharu Polski / ŁKS III Łódź – KKS Koluszki 9:0 (5:0)

  • Bramki: 1:0 Jakub Janik (9), 2:0 Jakub Tomaszewski (12), 3:0 Szymon Majchrzak (15), 4:0 Łukasz Jakubiak (27), 5:0 Michał Niedźwiecki (43 – kar.), 6:0 Wiktor Kościuk (50), 7:0 Oskar Zborowski (59), 8:0 Maksymilian Workert (70), 9:0 Oskar Zborowski (89).
  • Skład ŁKS III Łódź:  Kamil Kaczmarek – Łukasz Jakubiak (55, Bartosz Pabin), Marcin Juraś (60, Jakub Mróz), Szymon Majchrzak, Michał Niedźwiecki, Patryk Podlecki (15, Wiktor Kościuk), Oskar Stachurski, Mateusz Suchecki (55, Kacper Korzeniewski), Jakub Tomaszewski (46, Maksymilian Workert), Jakub Janik (46, Kacper Krus), Oskar Zborowski. Trener: Radosław Pęciak, Michał Zientarski.
POWRÓT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]