Pucharowa wygrana ŁKS III Łódź

2
26 / 07 / 2020

W rundzie wstępnej okręgowego Pucharu Polski ŁKS III Łódź pokonał LZS Justynów 5:0 i zameldował się w kolejnej fazie tych rozgrywek.

Zespół, który od niedawna prowadzi trener Radosław Pęciak pierwszy tak poważny sprawdzian w nowym sezonie zdał celująco. Co prawda do przerwy łodzianie prowadzili skromnie czyli tylko jednym golem (po podaniu Oskara Stachurskiego do siatki trafił Michał Niedźwiecki), ale worek z bramkami rozwiązał się przy Minerskiej w drugiej połowie, a konkretnie w ostatnim kwadransie spotkania.

W 75. minucie jedenastkę na drugiego gola zamienił Patryk Podlecki. Dwanaście minut później efektowną indywidualną akcję trzecim trafieniem spuentował Mateusz Saar, a w końcówce spotkania w roli głównej wystąpił Bartosz Pabin, który na boisku zameldował się dopiero w 85. minucie, ale zdążył zanotować asystę przy golu innego rezerwowego Jakuba Mroza, a potem tę swoją świetną zmianę udokumentował na dokładkę piątym trafieniem.

– Jestem zadowolony z postawy zawodników. Od pierwszych minut spotkania widać było wolę walki, zaangażowanie i chęć zwycięstwa. Przez większą część meczu przeważaliśmy i dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce, lecz brakowało dokładnego ostatniego podania. Ostatni kwadrans okazał się kluczowy, strzeliliśmy wtedy cztery bramki i zameldowaliśmy się w kolejnej fazie rozgrywek Pucharu Polski – powiedział po meczu trener ełkaesiaków, Radosław Pęciak.

Przypomnijmy, że składająca się z młodych piłkarzy drużyna ŁKS III Łódź okazała się w poprzednim sezonie klasy B najlepsza spośród wszystkich 1885 zespołów występujących na tym szczeblu rozgrywkowym i wkrótce rozpocznie zmagania na boiskach klasy A.

Runda wstępna okręgowego Pucharu Polski / ŁKS III Łódź – LZS Justynów 5:0 (1:0)

• Bramki: 1:0 Michał Niedźwiecki (36), 2:0 Patryk Podlecki (75 – kar.), 3:0 Mateusz Saar (82),  4:0 Jakub Mróz (87), 5:0 Bartosz Pabin (88)
  • Skład ŁKS III Łódź: Kamil Kaczmarek – Łukasz Jakubiak (85, Bartosz Pabin), Jakub Janik (85, Jakub Mróz), Marcin Juraś, Wiktor Kościuk, Michał Niedźwiecki, Patryk Podlecki (79, Kacper Korzeniewski), Szymon Majchrzak, Oskar Zborowski (75, Maksymilian Workert), Oskar Stachurski, Mateusz Suchecki (62, Mateusz Saar). Trener: Radosław Pęciak.