ŁKS III gotowy na wiosnę

15 / 03 / 2024

Fot. Lens Strong

W sobotę piłkarze ŁKS III Łódź zainaugurują rundę wiosenną IV ligi. Premiera blisko więc czas przedstawić kadrę drugiej drużyny rezerw i podsumować zimowe sparingi.

Po rundzie jesiennej nasz zespół, beniaminek IV ligi, zajmuje 11. miejsce w tabeli z 24 punktami na koncie. Zespół trenerów Mariusza Zasady i Michała Zientarskiego składa się z młodych zawodników, którzy dzięki istnieniu tej drużyny mogą rywalizować w futbolu seniorskim i nabierać niezbędnego doświadczenia. Oczywiście nasz czwartoligowiec stanowi bezpośrednie zaplecze dla drugoligowej drużyny rezerw ŁKS, a jednocześnie wielu jego zawodników rywalizuje w lidze makroregionalnej U-19.

Ełkaesiacy przygotowywali się do rundy wiosennej na własnych obiektach. W sumie ŁKS III Łódź rozegrał zimą osiem spotkań sparingowych, z czego aż pięć wygrał. Teraz czekamy już na sobotę, bo właśnie tego dnia łodzianie zmierzą się na wyjeździe ze Zrywem Wygoda w ramach 18. kolejki IV ligi (początek o godz. 15). Powodzenia!

Zimowe sparingi ŁKS III Łódź

• ŁKS III – GKS Ksawerów 4:0 (Popławski, M. Wojciechowski, Chyliński)
  • ŁKS III – Włókniarz Pabianice 3:0 (M. Wojciechowski, K. Popławski, K. Nowacki)
  • Warta Sieradz – ŁKS III 1:5 (M. Wojciechowski, W. Figurski, D. Barseguian, 2x I. Jakubowski)