Akademia

Gdyby nie te dwie minuty… ŁKS II – Pelikan 0:2

30.04.2022

30.04.2022

Rezerwy ŁKS-u poniosły drugą w tym roku ligową porażkę. W 29. kolejce trzeciej ligi nasi piłkarze przegrali 0:2 z Pelikanem Łowicz. Goście dwa zwycięskie gole zdobyli w odstępie dwóch minut.

Spotkanie drugiej drużyny Łódzkiego Klubu Sportowego z walczącym o utrzymanie 14. w tabeli przed tą serią spotkań Pelikanem Łowicz upłynął pod znakiem zażartej boiskowej rywalizacji, w której długo zanosiło się na bezbramkowy remis. Dopiero kwadrans przed końcem przyjezdni zdołali zadać dwa ciosy.

W odstępie dwóch minut strzegącego łódzkiej bramki Aleksandra Bobka pokonali Jakub Tabor (strzał z dystansu) i Szymon Sołtysiński (wykorzystał sytuację „sam na sam” z golkiperem), dzięki czemu z kompletu punktów cieszyli się łowiczanie.

Podopieczni trenera Marcina Matysiaka nadal więc mają na koncie 38 punktów. W następnej serii spotkań ełkaesiacy pauzują, więc nasz zespół zobaczymy na boisku dopiero za dwa tygodnie przy okazji wyjazdowego meczu z GKS-em Wikielec.

29. kolejka III ligi (grupa I) / ŁKS II Łódź – Pelikan Łowicz 0:2 (0:0)

• Bramki: 0:1 Jakub Tabor (75), 0:2 Szymon Sołtysiński (77)
  • Sędziował: Dawid Błażejczyk (Bydgoszcz)

Składy

• ŁKS II: Aleksander Bobek – Marcel Wszołek, Aleksander Ślęzak, Mieszko Lorenc, Adrian Klimczak (46, Jowin Radziński) – Jędrzej Zając, Artur Sójka (83, Adrian Czypicki), Damian Nowacki, Błażej Radwanek (65, Mikołaj Lipień), Dariusz Gmosiński (65, Michał Karlikowski) – Łukasz Dynel (73, Jakub Piotrowski). Trener: Marcin Matysiak.
  • Pelikan: Patryk Orzeł – Artur Stawikowski, Jakub Garnysz (61, Kamil Łojszczyk), Patryk Pomianowski, Szymon Sołtysiński (79, Robert Ziółkowski), Adrian Olpiński (79, Krystian Mycka), Eryk Woliński, Tomasz Kolus (61, Kacper Falkowski), Kacper Czajkowski, Jakub Pawlicki, Jakub Tabor. Trener: Paweł Jakóbiak.