Aktualności

III liga: Lider pokonany! Świt – ŁKS II 0:2

14
15 / 10 / 2022

fot. Łukasz Żuchowski

Kapitalnie spisali się piłkarze rezerw ŁKS-u na boisku lidera III ligi. W 12. kolejce tych rozgrywek ełkaesiacy wygrali 2:0 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. W czterech ostatnich kolejkach łodzianie zdobyli 10 punktów. Te trzy zgarnięte w sobotę smakują wyjątkowo.

Podopieczni trenera Marcina Matysiaka może nie byli faworytem sobotniego spotkania na boisku dotychczasowego lidera grupy I trzeciej ligi, ale rozpoczęli spotkanie lepiej niż dobrze. Już w 6. minucie Jan Łabędzki wraz z Jakubem Romanowiczem rozegrali rzut wolny, ten drugi dośrodkował piłkę na pole karne gospodarzy, a tam Sebastian Cuch interweniował tak niefortunnie, że skierował futbolówkę do własnej bramki (0:1). Rezerwy ŁKS-u objęły prowadzenie po golu samobójczym, ale swoją grą w dalszej części pierwszej połowy potwierdziły, że była to nagroda zasłużona.

Dowodem kolejne bardzo groźne ataki łodzian – w 12. minucie tuż obok słupka uderzył z kilkunastu metrów Javier Moreno, dziesięć minut później wypożyczony z naszego klubu Michał Kot w dobrym stylu obronił kąśliwe uderzenie z woleja Macieja Radaszkiewicza, a i bardzo bliscy szczęścia byliśmy chwilę po tym, gdy kolejnym świetnym dośrodkowaniem z rzutu wolnego popisał się Jakub Romanowicz, a pozostawiony bez opieki na dziesiątym metrze Aleksander Ślązak strzelił głową nad poprzeczką.

Świt również przed przerwą zapędził się kilkakrotnie w okolice pola karnego gości, żadnego jednak z tych ataków nie zamienił na gola. Najbliżej powodzenia byli miejscowi po szybkim kontrataku, gdy naciskany przez obrońcę Jan Nawotczyński stanął „oko w oko” z Tomaszem Kucharskim. Nasz bramkarz odważnie wybiegł z bramki, skrócił kąt i zatrzymał piłkę po strzale rywala.

Druga połowa rozpoczęła się tak, jak rozpoczęła się pierwsza, czyli od mocnego uderzenia ełkaesiaków. Zaledwie trzy minuty po wznowieniu gry nasi piłkarze przedostali się w okolice bramki Świtu lewym skrzydłem, Jakub Romanowicz mocno wstrzelił piłkę w pole karne, pomylił się Michał Kot, który „wypluł” futbolówkę przed siebie i z tego błędu młodego bramkarza skrzętnie skorzystał Marcel Wszołek, pewnym strzałem podwyższając prowadzenie (0:2).

W dalszej części sobotnich zawodów też działo się niemało. Nad poprzeczką kropnął po krótkim dryblingu Maciej Radaszkiewicz, a po tym ten sam zawodnik popisał się jeszcze jednym efektownym rajdem (dwójkowa akcja z wprowadzonym na murawę w trakcie drugiej połowy Stipe Juriciem), którego jednak wskutek starcia z obrońcą nie zwieńczył uderzeniem.

W końcówce spotkania lider postawił wszystko na jedną kartę, na boisku zameldował m.in. dobrze znany łódzkim kibicom Jewhen Radionow i miejscowi ruszyli z animuszem do ataku. Najgroźniejszy był Sebastian Cuch. Autor niefortunnej bramki samobójczej dwukrotnie zmusił Tomasza Kucharskiego do wysiłku i dwukrotnie górą okazał się nasz bramkarz. Obie te interwencje należy podkreślić, bo najpierw nasz golkiper wygarnął futbolówkę sprzed linii bramkowej w ostatniej chwili (zawodnik Świtu zamykał akcję), a następnie popisał się efektowną robinsonadą po strzale przewrotką wspomnianego obrońcy Świtu.

Piłkarze ŁKS II Łódź wygrali na boisku lidera trzeciej ligi 2:0 i odnieśli tym samym czwarte ligowe zwycięstwo w tym sezonie. W następnej kolejce podopieczni trenera Marcina Matysiaka zmierzą się na boisku ośrodka treningowego Akademii ŁKS przy ul. Krańcowej z Mławianką Mława (sobota, 22 października, godz. 12).


12. kolejka III ligi (grupa I) / Świt Nowy Dwór Mazowiecki – ŁKS II Łódź 0:2 (0:1)

  • Bramki: 0:1 Sebastian Cuch (6 – sam.), 0:2 Marcel Wszołek (48)

Składy:

  • Świt: Michał Kot – Sebastian Cuch, Bartosz Michalik (60, Karol Drwęcki), Mateusz Broda, Łukasz Buczkowski, Kamil Wiśniewski (75, Filip Kowalczyk),  Szymon Kuźma (75, Andrii Yampol), Andrij Yampol, Piotr Basiuk, Jan Nawotczyński (60, Jacek Tkaczyk), Arkadiusz Ciach (67, Jewhen Radionow). Trener: Jarosław Miecznikowski.
  • ŁKS II: Tomasz Kucharski – Marcel Wszołek, Aleksander Ślęzak, Igor Lambrecht, Jowin Radziński, Jan Kuźma (74, Wiktor Kościuk), Jan Łabędzki (64, Stipe Jurić), Adrian Czypicki, Javier Moreno (74, Mateusz Bąkowicz), Jakub Romanowicz (90+3, Ricardo Goncalves do Nascimento), Maciej Radaszkiewicz (90+3, Jędrzej Zając). Trener: Marcin Matysiak.


Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny