Aktualności

III liga: Dotrzymali słowa. ŁKS II – Broń Radom 2:1

9
08 / 10 / 2022

fot. Łukasz Żuchowski

Obiecali, że poukładają i dotrzymali słowa. Piłkarze rezerw ŁKS-u pokonali w 11. kolejce III ligi Broń Radom 2:1 po golach Piotra Janczukowicza i Javiego Moreno. To drugie z rzędu domowe zwycięstwo łodzian.

Radomianie, którzy przed tą serią spotkań zajmowali siódme miejsce w tabeli grupy I trzeciej ligi, w dwóch poprzednich kolejkach nie stracili gola, ale w Łodzi strzegący ich bramki Jakub Kosiorek skapitulował już po 19 minutach. Jan Łabędzki sprytnie zagrał do Piotra Janczukowicza, a napastnik silnym strzałem z woleja zaskoczył bramkarza gości (1:0).

Ełkaesiacy prowadzili grę od pierwszej do niemal ostatniej minuty sobotnich zawodów, na niewiele pozwalając zespołowi z Radomia. Gospodarze zdominowali środek pola, częściej zagrażali bramce rywala i w 67. minucie swoją przewagę udokumentowali drugim golem. Duża w tym zasługa Grzegorza Glapki (zaliczył kluczowy przechwyt piłki), Stipe Juricia (asystował) i przede wszystkim Javiego Moreno. Hiszpan ściął  z piłką z lewego skrzydła do środka, minął dwóch rywali i ten swój efektowny drybling zakończył celnym strzałem (2:0).

W końcówce spotkania przyjezdni złapali kontakt, lecz gol Georgio Reida (2:1) okazał się jedynie bramką honorową. Piłkarze ŁKS II Łódź wygrali z Bronią 2:1, zgarnęli drugi z rzędu domowy komplet punktów i oddalili się od strefy spadkowej. W następnej kolejce podopieczni trenera Marcina Matysiaka zmierzą się na wyjeździe ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.


11. kolejka III ligi (grupa I) / ŁKS II Łódź – Broń Radom 2:1 (1:0)

  • Bramki: 1:0 Piotr Janczukowicz (19), 2:0 Javi Moreno (67), 2:1 Georgio Reid (90)
  • Sędzia: Adam Kwapisiewicz (Mazowiecki ZPN)

Składy:

  • ŁKS II: Michał Kołba – Marcel Wszołek (80, Mateusz Bąkowicz), Aleksander Ślęzak, Adam Marciniak, Jowin Radziński – Piotr Janczukowicz (46, Javi Moreno), Damian Nowacki (63, Jakub Tosik), Jan Kuźma, Jan Łabędzki (63, Ricardo Goncalves), Grzegorz Glapka – Stipe Jurić (75, Łukasz Dynel). Trener: Marcin Matysiak.
  • Broń (skład wyjściowy): Jakub Kosiorek – Damian Machajek, Kacper Pietrzyk, Marcin Szymczak, Wojciech Kalinowski, Sebastian Kobiera, Kamil Odolak, Sebastian Weremko, Kajetan Jendryczko, Bartłomiej Nowak, Michał Kielak. Trener: Michał Pulkowski.


Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny