Aktualności

Komunikat dotyczący testów na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2

6
05 / 05 / 2020

Do klubu wpłynął komplet wyników badań na obecność  przeciwciał anty-SARS-CoV-2, którym wczoraj zostało poddanych blisko 50 przedstawicieli ŁKS-u – w tym cała kadra pierwszego zespołu, sztab oraz wybrani pracownicy administracyjni. Po zapoznaniu się z nimi kilka osób zostało wytypowanych na badania pogłębione.

System badań medycznych, który wprowadziliśmy, zdaje egzamin. Spełniły się nasze przewidywania zgodnie z którymi przechodzimy do kolejnego etapu testów. Wytypowaliśmy zawodników, którzy przejdą pogłębione badania. Ich wyniki powinniśmy poznać w ciągu 24, najdalej 48 godzin – podkreśla prof. Krzysztof Pawlaczyk, członek komisji medycznej PZPN i ekspert Ekstraklasy S.A. – To, że wysyłamy kogoś na badania pogłębione, nie oznacza, że był lub jest chory. Chcemy mieć pewność, że wszyscy zawodnicy i pracownicy klubów, których przebadaliśmy, są zdrowi. To jest najważniejsze – dodaje prof. Pawlaczyk.

Przypominamy, iż zgodnie z założonym planem rozgrywki PKO Bank Polski Ekstraklasy mają zostać wznowione 29 maja i zakończone 18-19 lipca. Mecze rundy zasadniczej będą rozgrywane zgodnie z dotychczasowym układem spotkań.

POWRÓT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]