Drużyna

Jędrzej Zając nowym zawodnikiem ŁKS II

22.02.2021

22.02.2021

Jędrzej Zając nowym zawodnikiem ŁKS II

Jędrzej Zając został nowym zawodnikiem Akademii ŁKS. Utalentowany pomocnik ostatnie dwa sezony spędził w Raduni Stężyca.

16-letni pomocnik pochodzi z Pomorza. Pierwsze kroki stawiał w juniorach Gryfa Goręczyno i Cartusi Kartuzy. Przez ostatnie dwa sezony był zawodnikiem Raduni Stężyca, w barwach której rozegrał cztery spotkania w grupie II trzeciej ligi.

Nowy zawodnik rezerw ŁKS-u występuje na pozycji skrzydłowego, choć jak sam przyznaje grał już i na lewej, i na prawej stronie boiska. Co jest atutem nowego piłkarza drugiej drużyny Łódzkiego Klubu Sportowego?

– Do tej pory występowałem na lewej i prawej stronie pomocy. Moimi głównymi atutami jest szybkość i drybling. Uważam też, że mam dobrze ułożoną lewą nogę – powiedział zawodnik, który od poniedziałku trenuje w zespole rezerw.

Jędrzej Zając związał się z Łódzkim Klubem Sportowym i na razie będzie występował w ŁKS II, któremu postara się pomóc w wywalczeniu awansu do trzeciej ligi. Przypomnijmy, że wcześniej do zespołu trenerów Marcina Matysiaka i Pawła Drechslera dołączyli Lamine Coulibaly i Maciej Radaszkiewicz.

– Zdecydowałem się przyjść do ŁKS-u ze względu na możliwość rozwoju, którą tutaj dostałem. W Łodzi i w ŁKS-ie spodobał mi się plan na mnie. Przedstawiono mi wizję rozwoju, która była spójna z moimi celami. Cieszę się, że tu trafiłem – powiedział Jędrzej Zając chwilę po podpisaniu kontraktu.