Piotr Janczukowicz trenuje indywidualnie. Pięciu „zagrożonych”

11 / 05 / 2021

fot. Łukasz Grochala / Cyfrasport

Piłkarze ŁKS-u przygotowują się do niedzielnego meczu z Puszczą Niepołomice. Zmagający się z problemami zdrowotnymi Piotr Janczukowicz trenuje indywidualnie.

W niedzielnym meczu z GKS-em Jastrzębie rolę przepisowego młodzieżowca w wyjściowym składzie trener Ireneusz Mamrot powierzył bramkarzowi Dawidowi Arndtowi. W kadrze meczowej zabrakło tym razem dwóch innych młodzieżowców, Piotrów Janczukowicza i Gryszkiewicza.

– W przypadku pierwszego – kontuzja. W przypadku drugiego – jest rywalizacja w składzie, mieliśmy w bramce młodzieżowca, poza tym uznałem, że na przykład Drago Srnić ciężko pracuje na swoją szansę na każdym treningu, a przepis [dot. liczby zawodników na boisku spoza Unii Europejskiej – przyp. wł.] trochę go ogranicza w grze, podobnie zresztą jak Kelechukwu – wyjaśnił szkoleniowiec.

Piotr Janczukowicz doznał ostatnio skręcenia stawu skokowego i z tego względu czeka go przerwa w grze. Młody piłkarz co prawda wznowił w tym tygodniu treningi, ale na razie w trybie indywidualnym. Z zespołem normalnie trenują m.in. Piotr Gryszkiewicz, Kamil Dankowski i Jakub Tosik, którego również zabrakło w niedzielę w kadrze meczowej ŁKS-u, natomiast Samuel Corral nadal przechodzi proces rehabilitacji (o jej postępach poinformujemy wkrótce).

W najbliższej kolejce żaden z naszych piłkarzy nie będzie pauzował z powodu nadmiaru kartek. Zagrożeni taką przymusową pauzą są Maciej Dąbrowski (11 żółtych kartek na koncie, więc następna taka kara będzie skutkowała dwoma meczami przerwy), Michał Trąbka, Jan Sobociński i Maksymilian Rozwandowicz (7 żółtych kartek na koncie) oraz Antonio Dominguez (3 żółte kartki).

Ełkaesiacy do wyjazdowego meczu w ramach 30. kolejki Fortuna 1 Ligi tradycyjnie przygotowują się na własnych obiektach, czyli w ośrodku treningowym Akademii ŁKS oraz na boisku przy al. Unii 2. W sobotę łodzianie wyruszą do Niepołomic, gdzie następnego dnia tj. w niedzielę 16 maja zmierzą się z trzynastą w tabeli Puszczą. Początek meczu o godz. 19.30. Spotkanie będzie można obejrzeć w aplikacji Ipla.