Jan Sobociński podpisał umowę z klubem z MLS

16 / 02 / 2021

fot. Łukasz Grochala / Cyfrasport

Znamy już następny klub w karierze Jana Sobocińskiego. 21-letni obrońca po zakończeniu obecnego sezonu przeniesie się do Charlotte FC – nowej drużyny w strukturach amerykańskiej MLS (Major League Soccer). Wychowanek ŁKS-u podpisał z ekipą ze wschodniej części Stanów Zjednoczonych 3,5-letnią umowę.

Charlotte FC to zupełnie nowy punkt na piłkarskiej mapie USA. Klub ze stolicy Karoliny Północnej powstał formalnie w grudniu 2019 roku, choć w mieście już wcześniej kilkakrotnie przymierzano się do zbudowania zespołu na miarę MLS. Udało się to dopiero teraz dzięki staraniom rzutkiego biznesmena Davida Treppera, który jest już także właścicielem drużyny Carolina Panthers, która od ponad ćwierćwiecza występuje w legendarnej dla fanów futbolu amerykańskiego lidze NFL. Co ciekawe, piłkarze Charlotte FC i futboliści Carolina Panthers będą mieli nie tylko tego samego szefa, ale i będą dzielić obiekt. Chodzi oczywiście o Bank of America Stadium, który może pomieścić aż 75,5 tysięcy widzów. W minionych latach na tym stadionie rozgrywane były między innymi mistrzostwa strefy CONCACAF, oraz niezwykle prestiżowy towarzyski turniej International Champions Cup (z udziałem np. Bayernu Monachium, Liverpoolu, Milanu czy PSG).

Wliczając wtorkowe spotkanie z Legią Warszawa w Pucharze Polski, dotychczasowy licznik występów Jana Sobocińskiego w barwach pierwszej drużyny ŁKS-u zatrzymał się na liczbie 75. Zakładając, że „Sobocie” uda się rozegrać wszystkie mecze w rundzie wiosennej, jego ełkaesiacki dorobek będzie zatem wynosił prawie sto seniorskich gier z przeplatanką. A niewykluczone, że przed przenosinami na drugą stronę Atlantyku uda mu się rozegrać setne spotkanie w biało-czerwono-białych barwach. Klub z Charlotte do ligowych zmagań przystąpi bowiem dopiero w 2022 roku, więc niewykluczone, iż władze MLS, które formalnie podpisują umowy z zawodnikami, zdecydują się jeszcze na półroczne wypożyczenie byłego reprezentanta „młodzieżówki” do macierzystego klubu. Dość wspomnieć, iż na zasadzie wypożyczeń z CLTFC występują już inni piłkarze zakontraktowani przez ten zespół: Sergio Ruiz z Hiszpanii (gra w UD Las Palmas) oraz Riley McGree z Australii (gra w Birmingham City).

Janku, gratulujemy podpisania umowy i życzymy powodzenia w MLS! Zanim jednak zaczniesz realizować swój amerykański sen, mocno liczymy na Ciebie w walce o Ekstraklasę!