Drużyna

Jan Sobociński na dłużej w ŁKS-ie

17.01.2020

17.01.2020

Jan Sobociński na dłużej w ŁKS-ie

Jan Sobociński podpisał nową umowę z Łódzkim Klubem Sportowym. Wychowanek biało-czerwono-białych przedłużył kontrakt ze swoim macierzystym klubem o kolejne dwa lata, czyli do 30 czerwca 2022 roku.

Niespełna 21-letni środkowy obrońca ma już na koncie równo pół setki występów w pierwszej drużynie ŁKS-u. 30 z nich zaliczył jeszcze w poprzednim sezonie w pierwszej lidze, jedno w obecnej edycji Pucharu Polski, a 19 w rundzie jesiennej tego sezonu PKO Ekstraklasy. Bilans „Soboty” z przeplatanką na piersi uzupełnia ponadto 58 meczów w Centralnej Lidze Juniorów oraz ponad sto gier w młodszych rocznikach Łódzkiego Klubu Sportowego.

Warto wspomnieć, że we wrześniu 2018 roku Sobociński zadebiutował w reprezentacji Polski do lat 20, z którą później zagrał jako podstawowy stoper na ubiegłorocznym mundialu w tej kategorii wiekowej. We wrześniu 2019 roku zawodnik zaliczył natomiast pierwszy mecz w reprezentacji Polski do lat 21. Aktualny dorobek Janka z orzełkiem piersi wynosi zatem 14 spotkań – dziesięć w kadrze U-20 pod wodzą Jacka Magiery oraz cztery w kadrze U-21 pod wodzą Czesława Michniewicza.

Janek, trzymamy kciuki za dalsze postępy i życzymy, aby Twoja przygoda z drużyną narodową trwała jak najdłużej!