Drużyna

Lewy obrońca piątym nowym piłkarzem ŁKS-u tej zimy

08.01.2020

08.01.2020

Lewy obrońca piątym nowym piłkarzem ŁKS-u tej zimy

Tadej Vidmajer ze Słowenii podpisał 2,5-letnią umowę z Łódzkim Klubem Sportowym. 27-letni lewy defensor niemal przez całą swoją dotychczasową karierę związany był z NK Celje, czyli czołowym klubem słoweńskiej Prva Liga Telekom – odpowiedniku rodzimej PKO Ekstraklasy.

Tadej Vidmajer w seniorskiej drużynie NK Celje zadebiutował wiosną 2011 roku, tuż po swoich 19. urodzinach. Od tamtego w barwach zespołu ze środkowo-wschodniej Słowenii rozegrał 206 spotkań i zdobył trzy bramki oraz zanotował 11 asyst. Warto przy tym odnotować, iż trzy spośród wspomnianych meczów miały miejsce w eliminacjach Ligi Europy (w tym dwa przeciwko… Śląskowi Wrocław w lipcu 2015 roku).

NK Celje jest bowiem drużyną, która co roku plasuje się w czołówce słoweńskiej ekstraklasy, a ponadto często dociera daleko w Pucharze Słowenii. Dość powiedzieć, że za kadencji Tadeja żółto-niebiescy aż czterokrotnie występowali w finale tych rozgrywek, raz w półfinale i raz w ćwierćfinale. Nowy zawodnik ŁKS-u ma też w dorobku wicemistrzostwo Słowenii z 2015 roku. Dodajmy, iż przed ostatnie cztery lata NK Celje kończyło ligowe rozgrywki na piątym miejscu – tuż za strefą dającą prawo gry w europejskich pucharach.

Po 20 meczach obecnego sezonu ekipa z Celje zajmuje natomiast czwarte miejsce. Spora w tym zasługa Vidmajera, który 16 razy pojawiał się na boisku, notując przy tym dwie bramki i jedną asystę. Mierzący 177 cm wzrostu zawodnik w lidze słoweńskiej występował z numerem 92 na plecach. Już niebawem dowiemy się, czy ten sam numer będzie widniał na jego koszulce z przeplatanką…

Tadej, witamy w Łódzkim Klubie Sportowym i powodzenia na polskich boiskach!