Trzy występy i gol ełkaesiaka w reprezentacji Polski U-17

Trzy występy i gol ełkaesiaka w reprezentacji Polski U-17

Wychowanek ŁKS-u Jan Łabędzki nie tylko zadebiutował w reprezentacji Polski do lat 17, która w ostatnich dniach wzięła udział w towarzyskim turnieju, ale i rozegrał trzy mecze, w dodatku zdobył swojego premierowego gola w biało-czerwonych barwach.

Zespół Marcina Włodarskiego wygrał w hiszpańskiej La Nucia wszystkie trzy mecze. Reprezentacja Polski U-17 pokonała Norwegię (3:2), Belgię (5:0) i Szwecję (5:2), a pomocnik Łódzkiego Klubu Sportowego Jan Łabędzki miał w tym swój niemały udział. Ełkaesiak zagrał we wszystkich spotkaniach (odpowiednio: 20, 26 i 90 minut), co więcej w meczu z Belgią wpisał się na listę strzelców.

Jan Łabędzki to wychowanek Akademii ŁKS i uczeń Szkoły Marcina Gortata. Przypomnijmy, że w tym sezonie rozegrał 8 meczów w trzeciej lidze (2 gole, 1 asysta), poza tym czterokrotnie pojawiał się na boisku w rozgrywkach Okręgowego Pucharu Polski (4 gole i 3 asysty) i zaliczył też kilka spotkań w CLJ U-17. Na początku roku decyzją sztabu szkoleniowego na czele z Kazimierzem Moskalem został przesunięty z drużyny rezerw do pierwszego zespołu. Wystąpił w czterech zimowych sparingach pierwszoligowca, wpisując się na listę strzelców w spotkaniu z Pogonią Siedlce, poza tym wziął udział w pierwszej fazie zgrupowania w tureckim Side.