Drużyna

Krzysztof Mizera dietetykiem pierwszej drużyny

08.02.2023

08.02.2023

Krzysztof Mizera dietetykiem pierwszej drużyny

Do sztabu pierwszoligowej drużyny Łódzkiego Klubu Sportowego dołączył dr Krzysztof Mizera, ceniony nie tylko w Polsce fizjolog i dietetyk sportowy.

W poniedziałek ełkaesiacy poza zajęciami na boisku wzięli udział w spotkaniu z dr. Krzysztofem Mizerą. Fizjolog i dietetyk sportowy, będzie opracowywał zalecenia żywieniowe oraz suplementacyjne dla naszych piłkarzy, by zwiększyć ich parametry wydolnościowe oraz zminimalizować liczbę kontuzji.

Dr Krzysztof Mizera, który dołączył do sztabu ŁKS-u jako dietetyk pierwszej drużyny, jest członkiem amerykańskiego stowarzyszenia – Professionals in Nutrition for Exercise and Sport, Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej oraz Editorial Board American Journal of Sports Science. Współpracuje z czołowymi sportowcami w Polsce. Od 2008 roku wykłada na uczelniach wyższych (AWF Warszawa, Uniwersytet SWPS, Mazowiecka Uczelnia Medyczna oraz Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie), pojawia się też często w telewizji w roli eksperta.

Nowy członek sztabu ŁKS-u to ponadto czynny uczestnik licznych projektów naukowych oraz konferencji w Polsce i za granicą, autor ponad 35 publikacji naukowych z zakresu żywienia i 120 publikacji popularno-naukowych oraz książkowych bestsellerów: „Dietetyka sportowa” (kupiona przez amerykańskie wydawnictwo Velo Press i opublikowana na czterech kontynentach) oraz „Żywienie młodego sportowca”.