Drużyna

ŁKS – FK Csikszereda 1:1

03.02.2023

03.02.2023

ŁKS – FK Csikszereda 1:1

W piątek piłkarze ŁKS-u zremisowali 1:1 z rumuńskim FK Csikszereda Miercurea Ciuc. Gola dla ełkaesiaków w ostatnim meczu sparingowym przed rozpoczęciem rundy wiosennej zdobył Michał Trąbka.

Na koniec zgrupowania w Turcji formę lidera Fortuna 1 Ligi sprawdziło FK Csikszereda Miercurea Ciuc (7. drużyna zaplecza rumuńskiej ekstraklasy). Podopieczni trenera Kazimierza Moskala szybko uzyskali tzw. optyczną przewagę i w 24. minucie objęli prowadzenie. Oskar Koprowski błyskawicznym wyrzutem z autu uruchomił Stipe Juricia, napastnik z Bałkanów utrzymał się przy piłce i odegrał ją przytomnie do Michała Trąbki, który precyzyjnym uderzeniem otworzył wynik zawodów.

Zaczęło się świetnie, a mogło być jeszcze lepiej, bo sto dwadzieścia sekund później tuż obok bramki z bliskiej odległości główkował Stipe Jurić. Snajpera obsłużył w tym przypadku świetnym dośrodkowaniem Bartosz Szeliga, który sam chwilę przed golem dla ŁKS-u też próbował zaskoczyć bramkarza rywali w podobny sposób (tu z kolei warto odnotować długie podanie z głębi pola Nacho Monsalve).

Po zmianie stron Rumuni próbowali się odgryźć, kilkukrotnie zapędzali się w okolice naszego pola karnego, a bramkę wyrównującą zdobyli niespełna kwadrans przed ostatnim gwizdkiem (Richard Jelena stanął oko w oko z Aleksandrem Bobkiem i nie zmarnował szansy). W odpowiedzi groźnie na bramkę FK Csikszereda Miercurea Ciuc strzelali Damian Nowacki, Bartosz Szeliga i Dawid Kort, w końcówce spotkania na solową akcję zakończoną celnym uderzeniem zdecydował się Nelson Balongo, ale żadna z tych prób nie zmieniła wyniku.

Ostatni sparing lidera Fortuna 1 Ligi w trakcie zgrupowania w Turcji zakończył się remisem 1:1. W sobotę nasi piłkarze wrócą do Łodzi, a w niedzielę 12 lutego zainaugurują drugą część sezonu domowym meczem z GKS-em Tychy.


Mecz sparingowy / ŁKS Łódź – FK Csikszereda Miercurea Ciuc 1:1 (1:0)

  • Bramki: 1:0 Michał Trąbka (24), 1:1 Richard Jelena (76)
  • Skład ŁKS-u: Aleksander Bobek – Marcel Wszołek (61, Kamil Dankowski), Nacho Monsalve (74, Maciej Dąbrowski), Adam Marciniak (61, Milan Spremo), Oskar Koprowski, Michał Mokrzycki (61, Vladyslav Okhronchuk), Bartosz Biel (74, Damian Nowacki), Michał Trąbka, Bartosz Szeliga (81, Grzegorz Glapka), Piotr Janczukowicz (74, Dawid Kort), Stipe Jurić (61, Nelson Balongo. Trener: Kazimierz Moskal.