Piotr Gryszkiewicz odszedł z ŁKS-u

Drużyna

Piotr Gryszkiewicz odszedł z ŁKS-u

06.02.2023

06.02.2023

fot. Radosław Jóźwiak / Cyfrasport

Po 2,5 roku występów z przeplatanką na piersi Piotr Gryszkiewicz przestał być zawodnikiem Łódzkiego Klubu Sportowego. Umowa z 21-letnim pomocnikiem została rozwiązana za porozumieniem stron.

Piotr Gryszkiewicz do ŁKS-u trafił latem 2020 roku z rezerw Lechii Gdańsk. Jego przygoda z „Rycerzami Wiosny” rozpoczęła się znakomicie, bo już w debiucie udało mu się zdobyć bramkę w ostatniej minucie dogrywki pucharowego spotkania ze Śląskiem Wrocław. Co więcej był to gol na wagę wyrównania, po którym ełkaesiacy odprawili z kwitkiem wyżej notowanego rywala w serii rzutów karnych. Kibice z pewnością pamiętają też występ Gryszkiewicza w Bełchatowie kilka tygodni później, gdy w krótkim odstępie czasu zaliczył on dwie asysty i przyczynił się do wygranej ŁKS-u w strugach ulewnego deszczu. Łącznie w pierwszym swoim sezonie przy al. Unii 2 Gryszkiewicz zaliczył 22 występy – 18 w pierwszej lidze i po dwa w Pucharze Polski oraz w barażach o ekstraklasę – ale nie udało mu się już zanotować kolejnych goli lub asyst.

W kolejnym sezonie pochodzący z Trójmiasta zawodnik rozegrał 10 meczów w pierwszej lidze i dwa w Pucharze Polski. Wszystkie w rundzie jesiennej, bo wiosną Gryszkiewicz grał już tylko na trzecioligowych boiskach w drugiej drużynie ŁKS-u pod okiem trenera Marcina Matysiaka (w 15 spotkaniach strzelił jednego gola – ekipie Mamry Giżycko).

W bieżących rozgrywkach mierzący 174 cm wzrostu pomocnik rozegrał natomiast siedem spotkań w barwach ŁKS II -nie zdobył w nich żadnej bramki i dwukrotnie podawał przy golach kolegów (obie asysty w zremisowanym spotkaniu z Legionovią). Łącznie Piotr Gryszkiewicz w pierwszym zespole ŁKS-u zagrał zatem 34 razy, a w drugim – 22. Dla każdej z tych drużyn strzelił po jednym golu i zanotował dwie asysty.

Piotrek, dziękujemy za wszystko i powodzenia w nowym klubie!